Verdiği pozla tüm dünyada selfie çektiren goril olarak tanınan Ndakasi, 14 yaşında hayatını kaybetti. Bebekken kendisini kurtaran korucunun kollarında hayatını kaybeden goril, herkesi yasa boğdu.

14 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

Afrika’nın en eski parklarından Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki Virunga Ulusal Parkı’nın başında bulunan 49 yaşındaki korucu Andre Bauma, henüz yavruyken bulduğu ve dünyanın tanıdığı gorilin, uzun süredir devam eden hastalığı nedeniyle 14 yaşında hayatını kaybettiğini duyurdu.

“SEVGİ DOLU KOLLARI ARASINDA VERDİ”

Virunga Ulusal Parkı’ndan yapılan açıklamada ise, “Ndakasi son nefesini, bakıcısı ve hayat boyu arkadaşı olan Andre Bauma’nın sevgi dolu kolları arasında verdi” denildi. Ndakasi’nin son fotoğrafı da açıklamayla birlikte paylaşıldı.

“BENİ ANNESİ OLARAK GÖRÜYOR”

Ndakasi için, beni annesi olarak görüyordu diyen Korucusu Bauma, "Bana özellikle yakındır, beraber aynı yatağı paylaştık, onu besledim ve büyüttüm" demişti.

“BENİ NE ZAMAN GÖRSE KOŞUP SIRTIMA ATLARDI”

Ndakasi ile korkunç koşullarda tanıştıklarını söyleyen Bauma, "Annesi vurulduğunda Ndakasi iki aylık bir bebekti ve onu bulduklarında ölü annesine hâlâ sarılıyordu. Küçücüktü, sadece birkaç kiloydu. Beni ne zaman görse koşup sırtıma atlardı. Bu annesiyle yaptığı bir şey” diye konuşmuştu.

ABD'de koronaya yakalanan goril sayısı 18'e yükseldi ABD'de koronaya yakalanan goril sayısı 18'e yükseldi ABD'de bulunan bir hayvanat bahçesinde koronavirüs tespit edilen goril sayısı 13'ten 18'e yükseldi.

ABD’de hayvanat bahçesindeki 13 goril Covid-19’a yakalandı ABD’de hayvanat bahçesindeki 13 goril Covid-19’a yakalandı ABD'de bir hayvanat bahçesinde 13 gorilin korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıktı.

Hayvanat bahçesindeki goriller Covid-19 pozitif çıktı Hayvanat bahçesindeki goriller Covid-19 pozitif çıktı ABD'nin Georgia eyaletinin başkenti Atlanta'daki bir hayvanat bahçesinde bulunan gorillere yapılan koronavirüs testlerinin sonuçları pozitif çıktı.