New York'ta oturan 50 yaşındaki bir kadın yerel saatte 02.00 sularında işten çıktı, eve doğru yürümeye başladı. Bir süre sonra peşine tanımadığı biri takıldı. Hızlı adımlar atan kadın, aparmandan içeri girdi. Takipçisi de arkasından geldi. Büyük panik yaşayan kadın, dairesine son anda girmeyi başardı ve hemen kapıyı kilitledi. Birkaç kere kapıya vuran şahıs, bir süre sonra kaçıp gitti. 

"BENİ ÖLDÜREBİLİRDİ"

Yaşadıklarını anlatan kadın "Gece geç saatte işten dönerken bir araçta üç adam gördüm. İçlerinden biri araçtan inip peşime takıldı. Apartmana girdiğim sırada 'Hanımefendi' diye seslendi. Korkuyla daireme daldım. Başıma her şey gelebilirdi. Beni öldürebilirdi. Ucuz atlattım" dedi.

BAŞINA ÖDÜL KONULDU

Öte yandan, görüntüleri paylaşan New York Polis Departmanı (NYPD), uzun boylu, mavi kot pantolon ve beyaz atlet giyen zanlının kimliğinin henüz belirlenemediği açıkladı. NYDP, şahsın hırsızlık şüphesiyle hâlâ arandığını ve bulanlara 3 bin 500 dolar ödül verileceğini duyurdu.

ABD’de 11 kadına tacizle suçlanan New York Valisi Andrew Cuomo istifa etti ABD’de 11 kadına tacizle suçlanan New York Valisi Andrew Cuomo istifa etti ABD’de 11 kadına tacizle suçlanan New York Valisi Andrew Cuomo istifa etti.

New York'ta silahlı şiddetin artması ile acil durum ilan edildi New York'ta silahlı şiddetin artması ile acil durum ilan edildi ABD'nin New York eyaletinde silahlı saldırı olaylarının artması üzerine acil durum ilan edildi. Yılın ilk 6 ayında silahlı şiddet olaylarının yüzde 38 arttığı New York acil durum ilan eden ilk eyalet oldu.