Koronavirüs salgınının varyantlarla kontrolünün iyice zorlaştığı bugünlerde, en etkili çare gibi görülen aşı uygulamaları için devletler çeşitli mecburiyetler getirmeye başladı. Bu kapsamda Suudi Arabistan'da umre görevini yerine getirmek ya da Kabe'de ibadet etmek isteyenler için iki doz Covid-19 aşısı yapılmış olma zorunluluğu getirdi.

2. DOZUN EN GEÇ 48 SAAT ÖNCE YAPILMIŞ OLAMSI GEREKECEK
Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, 10 Ekim'den itibaren umre yapma ve Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de ibadet etme izninin, sadece ülkede kabul edilen Covid-19 aşısından 2 doz olanlarla sınırlı tutulacağını belirtti.

Açıklamada, umre, ibadet ya da ziyaret için izin almış ancak 2 doz aşısını yaptırmamış kişilerin, izinlerinin iptal olmaması için 2. dozu izin tarihinden 48 saat önce olması gerektiği ifade edildi.

2 MİLYON UMRECİ KABUL EDİLECEK
Bakanlık, Covid-19'la ilgili alınan tüm tedbir ve koruyucu önlemlerin, salgının seyrindeki gelişmelere göre Halk Sağlığı Kurumu tarafından sürekli değerlendirmeye tabi tutulduğunu aktardı.

Suudi Arabistan ağustos ayında Covid-19 tedbirlerine riayet edilerek aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini duyurmuştu.

İngiliz hükümet 5,8 milyon kişinin 'Covid desteğini' kesecek İngiliz hükümet 5,8 milyon kişinin 'Covid desteğini' kesecek İngiliz hükümetinin Covid-19 salgınının sert etkilerinin görülmeye başlandığı dönemde, dar gelirlilere verilen sosyal yardım desteğine yapılan haftalık 20 sterlinlik artışın daha önce duyurulan plana göre bugün itibarıyla sonlandırılması bekleniyor.

Covid-19'a karşı yeni ilaç umudu! Covid-19'a karşı yeni ilaç umudu! Norveç'te araştırmacılar, yeni bir ilaç kombinasyonunun COVID-19'a neden olan virüs olan SARS-CoV-2 ile mücadelede etkili olabileceğinden umutlu olduklarını söyledi.

İsrail'de 3. doz Covid aşısı zorunlu oldu! İsrail'de 3. doz Covid aşısı zorunlu oldu! Dünyada ilk tüm nüfusun iki doz aşılandığı İsrail'de koronavirüsün etkilerinin sürmesi ile birlikte tüm ülke için üçüncü doz aşı zorunlu olacak. Üç doz aşı olmayanlar kapalı alanlara alınmayacak. 3. dozu zorunlu hale getiren ilk ülke olan İsrail'de 2 milyon insan aşı kartını kaybetme tehlikesi yaşıyor.

YouTube, Covid aşısı karşıtı tüm içerikleri platformdan kaldıracak YouTube, Covid aşısı karşıtı tüm içerikleri platformdan kaldıracak YouTube, onay almış aşılarla ilgili yanlış bilgi içeren tüm videoların platformdan kaldırılacağını açıkladı.