İngiltere, tedarik krizinin ardından şimdi de çöp krizi yaşıyor. Temizlik işçilerinin grevde olması sebebiyle iki haftadır çöplerin alınmaması hijyen sorununu ortaya çıkardı. İngiltere'de halk, hijyensiz ortama bağlı sağlık problemlerinin artması ihtimalinden oldukça endişeli. 

ANLAŞMA SAĞLANMAZSA GREV 30 GÜN DAHA UZAYACAK
Ülkenin güneyindeki kentte çöp yığınları nedeniyle meydan gelebilecek hijyen ve sağlık sorunlarından endişe ediliyor. Temizlik işçilerinin yaklaşık iki hafta önce başlattığı eylem nedeniyle çok sayıda sokakta çöplerin biriktiği gözlemlendi. Maaşlarında artış talep eden temizlik işçileri, yerel meclisle görüşmelerin başarısız olması durumunda, yetkilileri 30 günlük uzun bir grev daha başlatmakla tehdit ediyor.

Mahalle sakinleri, grevin bu kadar uzun sürmesi durumunda sorunun ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği endişesi taşıyor.

İŞÇİLERLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR
Soyadını vermek istemeyen Gabriel, AA muhabirine yaptığı açıklamada temizlik işçilerinin grevine ilişkin, halkın muhtemelen yaptıkları işin önemini kanıtlamaya çalışan işçilerin tarafını tutacağını dile getirdi.

Bölgede yaşayan yerel bir sanatçı Gali Kitz ise sokakların çöp yığınlarıyla dolmasını fırsata çevirdiğini belirterek, sanatını icra etmek için toplanmayan çöp bidonlarının üzerine resim yaptığını anlattı.

İşçi sendikası ile Brighton ve Hove Şehir Konseyi arasında temizlik işçilerinin taleplerine ilişkin görüşmeler devam ediyor.

İngiltere’den tedarik sorununa yeni çözüm: Sefer kısıtlamaları kaldırılıyor İngiltere’den tedarik sorununa yeni çözüm: Sefer kısıtlamaları kaldırılıyor Son günlerde yeterli sayıda TIR sürücüsünün bulunmaması nedeniyle tedarik krizi yaşayan İngiltere, krize yönelik yeni hamle atıldı. İngiltere, Avrupa Birliği’nden (AB) ülkeye ürün taşıyan ağır araç sürücülerinin sefer sayılarındaki kısıtlamayı kaldırmaya hazırlanıyor. İngiliz hükümeti tarafından yapılan açıklamada, ülkedeki düzenlemelere göre İngiltere’ye 7 gün içerisinde sadece 2 kez giriş yapmasına izin verilen AB vatandaşı ağır araç sürücülerinin haftalık sefer sayısındaki bu kısıtlamanın kaldırılmasının planlandığı belirtildi.

İngiltere'den tedarik krizine ‘3 aylık’ çözüm İngiltere'den tedarik krizine ‘3 aylık’ çözüm İngiltere, tır ve kamyon sürücüsü eksikliği sebebiyle karşı karşıya kaldığı tedarik sorununu çözmek için ağır vasıta sürücüsü ile tavukçuluk sektöründe çalışacak işçilere 3 ay süreyle geçici vize vereceğini duyurdu.

İngiltere'de tedarik krizi: Market rafları boş kaldı İngiltere'de tedarik krizi: Market rafları boş kaldı İngiltere'de, ürün tedarik edilme sorununun baş göstermesi nedeniyle bazı marketlerde raflar boş kaldı.