Oscar'a aday gösterilen dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin'in yeni filmi Rust'ın setinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 

KURU SIKI TABANCA ÖLDÜRDÜ

Baldwin, bir sahnenin çekimi sırasında kurusıkı tabancayı ateşledi. Ancak silahtan çıkan mermiler hem görüntü yönetmenine hem filmin yönetmenine isabet etti. Yaralanan iki kişi hastaneye kaldırılırken, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins (42) hayatını kaybetti. Filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza (48) ise yaralandı. Souza'nın sağlık durumu hakkında açıklama yapılmadı.

Baldwin'in setten paylaştığı son kare bu olmuştu.... (sağ üst) Görüntü yönetmeni Halyna Hutchins ise henüz 42 yaşındaydı.

HENÜZ BİR SUÇLAMA YAPILMADI

The Santa Fe New Mexican adlı yerel bir gazete, Baldwin'in polis sorgusu sonrası görüntüsünü yayınladı. Baldwin'in perişan halde olduğunu gösteren karelere yer veren gazete, Baldwin'e herhangi bir suçlama yöneltilmediğini belirtti.

Baldwin, olay sonrası ağlarken böyle görüntülendi.

OLAYIN KAZA OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Yetkililerden yapılan ilk açıklamaya göre olayın kaza olduğu düşüncesi ağırlık kazandı. Ancak polis soruşturmanın devam ettiğini ve olayın tüm yönleriyle incelendiğini açıkladı. 

Yaşanan olay sonrası yapım şirketi film çekiminin durdurulduğunu duyurdu. Baldwin, kazadan saatler önce setten bu paylaşımı yapmıştı.

Olay sonrası, çekimlerin yapıldığı ve kazanın meydana geldiği kilise, polis tarafından çembere alındı.

Santa Fe şehri yakınındaki Bonanza Creek Ranch bölgesinde kurulan setten olay sonrası ilk görüntüler yayınlandı.

Western türündeki Rust filminin setinde meydana gelen olay sonrası Santa Fe polisi, silahla ölümlü bir kazanın meydana geldiğini, bir kadının öldüğünü ve bir erkeğin de yaralandığını açıkladı. 

Altı çocuk babası, 63 yaşındaki aktör Alec Baldwin, filmde 13 yaşındaki torunu kazara bir cinayetten hüküm giyen kanun kaçağı Rust'ı canlandırıyordu. 

Dünyaca ünlü aktör Fethiye'de bir otelde ölü bulundu Dünyaca ünlü aktör Fethiye'de bir otelde ölü bulundu Türkiye aşığı olduğu bilinen dünyaca ünlü İskoçyalı aktör Mike Mitchell, Fethiye’de otel odasında ölü olarak bulundu.

Dünyaca ünlü şarkıcı Dua Lipa'dan Filistinlilere destek Dünyaca ünlü şarkıcı Dua Lipa'dan Filistinlilere destek Dünyaca ünlü şarkıcı Dua Lipa'dan Filistinlilere destek mesajı geldi. Lipa, Filistin halkına yönelik etnik temizliğin sona ermesi gerektiğini belirterek, bunun insan hakları meselesi olduğu paylaşımında bulundu.