Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, BM Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Ukrayna’nın aldığı Türk İHA/SİHA’larına dair dikkat çeken açıklama geldi.

“UKRAYNA ÇOK TEHLİKELİ BİR OYUN OYNUYOR”

Nebenzia, Ukrayna'nın Türkiye'den Bayraktar TB2 SİHA'ları alması ve Donbas'ta Rus yanlısı ayrılıkçılara karşı kullanmasına ilişkin bir soruya karşılık, "Ukrayna çok tehlikeli bir oyun oynuyor. İnsansız hava araçları ile oyunu Ukrayna'nın hayal bile edemeyeceği sonuçlara yol açabilir. Tehlikeli bir oyun oynadığının farkına varmalı" yanıtını verdi.

İLK KEZ KULLANDILAR

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde bulunan Bayraktar TB2 SİHA’lar, Donbass’ta Rusya yanlısı ayrılıkçı güçlere ait topçu bataryasını geçtiğimiz günlerde imha etmişti. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, böylece Bayraktar insansız hava aracını ilk kez muharebede kullanmış oldu.

Rusya uzaya insansız kargo aracı gönderdi! Rusya uzaya insansız kargo aracı gönderdi! Rusya, uzaya insansız kargo aracı gönderdi. Progress MS-18 insansız kargo aracı, Baykonur Uzay Üssü'nden Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan fırlatıldı. Kargo aracının, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) 30 Ekim'de TSİ ile 04.34'te ulaşması bekleniyor.

Rusya'da Kovid-19 kaynaklı can kaybı 234 bine yaklaştı Rusya'da Kovid-19 kaynaklı can kaybı 234 bine yaklaştı Koronavirüsle mücadele tüm dünyada devam ederken Rusya'dan can kaybı haberleri gelmeye devam ediyor. Rusya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana son 24 saatte 1123 ile "günlük en yüksek" can kaybı sayısı kaydedilirken toplam ölü sayısı 234 bine yaklaştı.

Rusya'da rekor: Bir günde 1106 ölüm Rusya'da rekor: Bir günde 1106 ölüm Rusya'da, koronavirüs salgınının başından bu yana son 24 saatte bin 106 ile "günlük en yüksek" can kaybı tespit edildi. Ülkede toplam ölü sayısı 232 bini geçti.