Batı Afrika ülkesi Sierra Leone'nin başkenti Freetown'da bir yakıt tankerinde meydana gelen patlamanın bilançosu artıyor.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Amara Jambai, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 99'a yükseldiğini, 100'den fazla kişinin de yaralandığını açıkladı.

"YANMIŞ CESETLERİMİZ VAR"

Ulusal Afet Yönetim Ajansı (NDMA) Başkanı Brima Bureh Sesay ise olay yerinden paylaşılan videoda, "Çok fazla can kaybımız, yanmış cesetlerimiz var" ifadelerini kullanarak faciayı "korkunç bir kaza" şeklinde nitelendirdi. Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi (COP26) için İskoçya'da olan Sierre Leone Devlet Başkanı Julius Maada Bio, Twitter hesabından yakınlarını kaybedenler için taziye mesajı paylaşarak, "Hükümetim, etkilenen ailelere destek olmak için elinden geleni yapacak" ifadesini kullandı.

SIZAN BENZİNİ TOPLARKEN ÖLDÜLER

Başkentin Wellington bölgesindeki patlamanın bir otobüsün yakıt tankerine çarpmasının ardından meydana geldiği belirtildi. Kazadan sonra çevredekilerin tankerden sızan benzini toplamaya geldiği, patlamanın bu sırada yaşandığı aktarıldı. Patlamanın şiddetiyle çevredekiler araçların da kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Lübnan'da mülteci kampında patlama oldu, ölü ve yaralılar var Lübnan'da mülteci kampında patlama oldu, ölü ve yaralılar var Lübnan'ın Baalbek vilayetinde Suriyeli mültecilerin kaldığı bir kampta meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Pakistan’da petrol istasyonunda patlama: 4 ölü Pakistan’da petrol istasyonunda patlama: 4 ölü Pakistan’ın Karaçi şehrinde bir petrol istasyonunun elektrik odasında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

Meksika’daki Popocatepetl Yanardağı'nda 3 patlama! Meksika’daki Popocatepetl Yanardağı'nda 3 patlama! Meksika’daki Popocatepetl Yanardağı'nda üç ayrı patlama meydana gelirken, yanardağdan çıkan küller nedeniyle çevredeki vatandaşlar uyarıldı.