Meksika'nın Chalco kentinde korkunç bir kaza meydana geldi. Freni boşalan kamyon, ters yöndeki otoyol gişelerinde bekleyen araçlara çarptı. Kamyonun taşıdığı yanıcı kimyasal maddenin etrafa dağılarak tutuşması sonucu kazaya karışan 6 araç alev aldı.

Yaşanan olayda kamyon sürücüsü dahil 19 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. Hayatını kaybedenlerden ikisinin çocuk olduğu öğrenildi. Olay yerinde Ulusal Muhafızlar tarafından güvenlik kordonu oluşturulurken karayolunda trafik her iki yönde de saatlerce kapalı kaldı.

AYNI YERDE 3 ÖLÜMLÜ KAZA

Chalco Belediye Başkanı Miguel Gutiérrez olayla ilgili yaptığı açıklamada, son haftalarda aynı yerde üç ölümlü kaza yaşandığını belirtirken, otoyolda kaza yerinden hemen önce iki adet kaçış rampası bulunduğunu ancak kamyon şoförlerinin kullanmadığını söyledi.

Kamyonun freni boşaldı, sürücü araçlara çarpmamak için ağaçlık alana daldı Kamyonun freni boşaldı, sürücü araçlara çarpmamak için ağaçlık alana daldı Kocaeli’nin Gebze ilçesinde freni boşalan demir yüklü bir kamyonun sürücüsü, durumu fark edince diğer araçlara çarpmamak için ağaçlık alana daldı.

Kamyonete çarpan araç bariyerlere ok gibi saplandı Kamyonete çarpan araç bariyerlere ok gibi saplandı Sakarya’nın Pamukova ilçesi D-650 karayolunda sürücüsünün kontrolünden çıkarak önce kamyonete çarpan hafif ticari araç ardından bariyerlere saplandı. Kazada 4 kişi yaralandı.