Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in CEO’sundan dikkat çeken açıklama geldi. Yapılan açıklamada servetinin yüzde 99’unu bağışlamak istediğini söyledi.

SERVETİNİ BAĞIŞLAMAK İSTİYOR

Gerçek adı Changpeng Zhao olan CEO kısaca CZ olarak tanınıyor. Binance'le birlikte dolar milyarderi olan girişimci servetini bağışlamak istediğini söyledi. 

“SERVETİMİN ÇOĞUNU DAĞITMAK İSTİYORUM”

Associated Press'e konuşan CZ, "Rockerfeller'dan bu yana birçok girişimcinin yaptığı gibi servetimin çoğunu dağıtmak istiyorum. Amacım yüzde 90, 95 ya da 99'unu vermek" dedi. Ekonomik açıdan bağımsız olduğunu belirten CZ çok fazla para ihtiyaç duymadığını belirtti. 

SERVETİ 2 MİLYAR DOLAR

CZ'nin serveti Forbes'a göre 2 milyar dolar civarında. Ancak Binance'in hisselerinin çoğu da Changpeng Zhao'da bulunuyor. Şirket borsaya kote olmadığı için net bir değeri yok ancak tahminlere göre Binance'in değeri 300 milyar doların üzerinde.  Bu da CZ'nin servetinin 200 milyar dolardan fazla olabileceği anlamına geliyor. 

KRİPTO PARA YATIRIM YAPMADIĞINI SÖYLEDİ

Binance CEO'Su sadece Bitcoin ve Binance coin sahibi olduğunu söyledi. İlk BTC yatırımını 2014'te yapan CZ, bu coinlerin çoğunu halen tuttuğunu aktardı. Kripto para borsası sahibi çıkar çatışmasının önüne geçmek için başka kripto paraya yatırım yapmadığını söyledi.  

Para çekme işlemlerini askıya alan Binance'den ilk açıklama geldi Para çekme işlemlerini askıya alan Binance'den ilk açıklama geldi Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bir saat içinde iki kez para çekimlerini askıya aldığını duyurmuştu. Para çekme sırasında büyük bir birikme olduğunu ve sorun yaşadıklarını belirten borsa, ekiplerinin konu üzerine çalıştığını söyledi.

"234 bin liralık kripto buhar oldu" iddialarına Binance'tan cevap "234 bin liralık kripto buhar oldu" iddialarına Binance'tan cevap Bir kişi, Binance tarafından dolandırıldığını iddia ederek kripto para borsası Binance hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu konuyla ilgili şirkette açıklama gecikmedi.

Kripto para borsası Binance'ten Ethereum açıklaması Kripto para borsası Binance'ten Ethereum açıklaması Kripto para borsası Binance, Ethereum ağı çekme işlemlerinin 1 saatlik bir aranın ardından tekrar normale döndüğünü açıkladı.