Beyaz Saray Sözcüsü'nün yaptığı açıklamaya göre, ABD Başkanı Biden, rutin sağlık kontrolü için Walter Reed Tıp Merkezine gidecek. Başkan rutin kolonoskopiye de girecek. Biden bu süreçte yetkilerini başkan yardımcısına devrecedek. Kamala Harris, Beyaz Saray’da olacak. Beyaz Saray akşamüzeri Başkanın sağlık durumu hakkında yazılı açıklama yapacak.

ABD TARİHİNDE İLK 
Böylece ABD tarihinde ilk kez bir kadın başkan yetkilerine sahip olacak. ABD Anayasasının 25. Ek Maddesine göre, Başkan görevini yapamayacak bir sorun yaşadığında ya da bilinci kapanacak bir ameliyata gireceğinde, görevlerini başkan yardımcısına devredebiliyor.

Biden: Pekin Kış Olimpiyatları'nı boykot etmeyi düşünüyoruz Biden: Pekin Kış Olimpiyatları'nı boykot etmeyi düşünüyoruz ABD Başkanı Joe Biden, Pekin Kış Olimpiyatları'na diplomatik boykotu düşündüklerini duyurdu.
Biden seçmenlerini Harris'e kaptırıyor Biden seçmenlerini Harris'e kaptırıyor Joe Biden, başkanlık seçimlerinin ardından aldığı kararlar ve uyguladığı politikalar sonrası seçmenlere yönelik anketlerde geriledi. Anketlerde halkın, Biden yerine Harris'e yönelmiş durumda olduğu görüldü.