ABD Başkanı Joe Biden'ın ekonomi planının ikinci aşamasını oluşturan 1,75 trilyon dolarlık sosyal harcama paketi, ABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda dün gece tartışmaya açıldı. Tasarıyı protesto eden ABD Temsilciler Meclisinin Azınlık Lideri Cumhuriyetçi Kevin McCarthy, akşam saatlerinde başladığı konuşmasını sabaha kadar sürdürdü. Toplamda 8 saat 32 dakika süren McCarthy'nin konuşması, ABD Temsilciler Meclisinin en uzun konuşması olarak tarihe geçti.

TASARI KABUL EDİLDİ

Öte yandan harcama paketi, sabah saatlerinde tekrar bir araya gelen Temsilciler Meclisi Genel Kurulu 213'e karşı 220 oyla kabul edildi. Sosyal harcama paketinin, ABD'de enflasyonun 31 yılın zirvesine ulaştığı ve Biden'a olan siyasi desteğin azaldığı bir dönemde, Temsilciler Meclisi'nde onaylanması Demokratlar için yeni bir "zafer" olarak yorumlandı. Biden'ın ekonomi planının ilk aşamasını oluşturan yaklaşık 1 trilyon dolarlık altyapı paketi de hafta başında yasalaşmıştı.

Biden'ın yetkileri geçici olarak Harris'e verilecek Biden'ın yetkileri geçici olarak Harris'e verilecek ABD Başkanı Joe Biden cuma günü Walter Reed Tıp Merkezi'nde rutin bir sağlık kontrolünden geçmeyi planlıyor. Biden'a yapılacak kolonoskopi esnasında başkanlık yetkileri geçici olarak Kamala Harris'e verilecek.

Biden: Pekin Kış Olimpiyatları'nı boykot etmeyi düşünüyoruz Biden: Pekin Kış Olimpiyatları'nı boykot etmeyi düşünüyoruz ABD Başkanı Joe Biden, Pekin Kış Olimpiyatları'na diplomatik boykotu düşündüklerini duyurdu.