Hollanda'nın Utrecht şehrindeki Jaarbeurs Meydanı'nda toplanan yüzlerce kişi konut fiyatlarını protesto etti. Gösteride yapılan konuşmalarda, artan konut fiyatları, kiraların yükselmesi, sosyal konut bekleme sürelerinin uzunluğu ve özel sektörde uygun ev bulmanın zorluklarına tepki gösterildi.

HÜKÜMETE ÇAĞRI

Konut krizini çözmek için harekete geçilmesini sağlamak için topluca hareket edilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Herkes için daha uygun fiyatlı konut ve konut güvenliği için hükümetin müdahale etmesi ve önlem alması talep edildi.

EVSİZ SAYISI İKİ KATINA ÇIKTI

Daha sonra yürüyüş yapan göstericiler, "Yaşamak bir haktır" ve "Bekleme listesinde yaşayamazsın" pankartı ile "İnsanlık pazarın üstündedir", "Rutte 10 yıldır iktidarda, evsizlerin sayısı iki katına çıktı", "Evler insanlar içindir, kar yapmak için değil" yazılı dövizleri taşıdı. Çok sayıda polisin görev aldığı gösteride, "Mücadele et yaşamak bir haktır", "Asgari ücretle ev bulamıyoruz" ve "Konut pazarı karıştığı için biz ayağa kalktık" sloganları atıldı.

Hollanda’da Covid protestosu: 40 gözaltı Hollanda’da Covid protestosu: 40 gözaltı Hollanda’da Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemlere karşı düzenlenen gösterilerde en az 40 kişi gözaltına alınırken, çıkan çatışmada 5 polis yaralandı.

Hollanda'da alınan kısıtlama kararları halkı sokağa döktü: Araçlar ateşe verildi Hollanda'da alınan kısıtlama kararları halkı sokağa döktü: Araçlar ateşe verildi Hollanda’nın Rotterdam kentinde koronavirüse karşı alınan kısıtlama planları üzerine halk sokağa döküldü. Sokağa çıkan binlerce protestocu, arabaları ateşe verirken, sokaklar adeta savaş alanına döndü. Protestolar da 7 kişi yaralandı, 20 kişi de gözaltına alındı. Kent genelinde acil durum ilan edildi.