Hindistan Hükümeti, kripto paralara yönelik adım attı.

Konuya ilişkin bilgilendirme, Hindistan Parlamentosu'nun internet sitesinde yapıldı.

Duyuruya göre, Kripto Para ve Resmi Dijital Kripto Para Birimi Düzenlemesi Yasa Tasarısı, onay sürecine girdi.

Tasarıya göre özel kripto para birimleri yasaklanacak, ancak yasağın hangi kripto para birimleri için geçerli olacağı açıklanmadı.

Bazı para birimlerinin blok zinciri teknolojisini sürdürebilmek için korunacağını düşünülüyor.

Tasarı, Hindistan Merkez Bankası'nın kendi dijital para birimini üretmesini de öngörüyor.

Hindistan Anayasa Mahkemesi, Mart 2020'de ülkede iki yıldır uygulanan dijital para ticareti yasağını kaldırmıştı.

Hindistan'ın yeni adımı ertesinde, kripto paralarda düşüş yaşandı.

ABD’den dikkat çeken kripto para kararı: Yazılı izin istenecek ABD’den dikkat çeken kripto para kararı: Yazılı izin istenecek Ülkelerden kripto para hamlesi gelmeye devam ediyor. El Salvador’un ‘Bitcoin City’ adından bir Bitcoin şehri kurma projesini duyurmasının ardından, ABD’den yeni bir hamle geldi. ABD Para Birimi Denetleme Ofisi(OCC), bankaların belirli kripto para faaliyetlerinde bulunmadan önce izin istemeleri ve yazılı onay almaları gerektiğini bildirdi.

Kripto para Hecoin için dolandırıcılık iddiası: Hesapları kapandı Kripto para Hecoin için dolandırıcılık iddiası: Hesapları kapandı Alternatif bir değişim aracı olan ve son dönemlerin gözde yatırım araçlarından birisi haline gelen kripto para borsasında yeni bir yerli vurgun yaşandı. Hecoin ismiyle işlem gören kripto para dün gece saatlerinde buhar oldu. Firmanın mobil uygulaması ve sosyal medya hesapları da kapandı.

Kripto para piyasasında sert düşüş: Bitcoin 59 bin dolar seviyesine indi Kripto para piyasasında sert düşüş: Bitcoin 59 bin dolar seviyesine indi Kripto para piyasalarında düşüş devam ediyor. Yaşanan düşüşte ABD Başkanı Joe Biden'ın imzaladığı tasarının etkisinin olduğu görülürken, piyasaların öncü para birimi olan Bitcoin, 24 saatte yüzde 2.9 düşüş gösterdi.