Rusya'nın Karadeniz'e kıyısı bulunan önemli tatil kentlerinden Soçi'de etkili olan fırtına dev dalgalar oluşturdu. Sahilde yürüyüşe çıkanların bazıları şiddetli fırtınaya hazırlıksız yakalanırken, bazıları da tehlikeye aldırış etmeyerek iskelede yürüdü.


Sahilde yürüyüşe çıkanların bazıları şiddetli fırtınaya hazırlıksız yakalanırken, bazıları da tehlikeye aldırış etmeyerek iskelede yürüdü.

Tehlikeyi hiçe sayan 2 kişiden biri dalganın etkisiyle suya düşerek gözden kaybolurken, diğeri de dalgadan nasibini aldı. Kıyıdaki başka bir kişi ise arkasından gelen dev dalgayla birlikte sırılsıklam oldu. Sahilde scooter'ı ile gezintiye çıkan diğer bir kişi de dalganın kıyıya çarpmasıyla paniğe kapılarak kaçmaya başladı.


Rusya'nın Karadeniz'e kıyısı bulunan tüm kentlerinde teknelerin denize açılmasına ve halkın sahillerde yürüyüşüne yasak getirildi.

Rusya'dan 'Ukrayna krizi' için çağrı: Erdoğan ara bulucu olabilir Rusya'dan 'Ukrayna krizi' için çağrı: Erdoğan ara bulucu olabilir NATO Dışişleri Bakanları "Ukrayna'ya saldırının bedeli ağır olur" diyerek Rusya'yı uyardı. Moskova'dan gelen iki açıklamada "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna krizi için ara buluculuk yapabilir" denildi.
ABD, Çin ve Rusya'nın rekabeti uzaya taşınıyor ABD, Çin ve Rusya'nın rekabeti uzaya taşınıyor ABD Başkanı Joe Biden, Çin ve Rusya'nın son dönemde uzayda gösterdiği ilerlemenin ardından harekete geçti. Biden, uzaydaki sivil, ticari ve ulusal güvenlik alanlarındaki endişelerine ilişkin yeni bir strateji açıkladı.