İngiltere parlamentosu ile alakalı gündeme şoke eden bir haber düştü. İddiaya göre; parlamentoda bulunan 12 tuvaletten 11'inde uyuşturucu madde olan kokain izlerine rastlandı. Söz konusu iddiaların ardından polisin soruşturma başlattığı öğrenildi.

"ENDİŞE VERİCİ İDDİALAR"
İngiltere'nin Başkenti Londra'daki Westminster Sarayı olarak bilinen parlamento binasında uyuşturucu kullanımıyla ilgili şüphelerin ortaya çıkması sonrası Parlamento Sözcüsü Lindsay Hoyle, "endişe verici iddialar" nedeniyle polisle çalışacağını aktardı. Metropolitan polisinin olayı araştırmasını istediğini söyleyen Hoyle, bu hafta bu konunun bir öncelik olarak ele alınacağını belirtti.
Parlamentoya yasa dışı herhangi bir madde getiren herkese ciddi yaptırımlar uygulanması gerektiğini belirten Hoyle, "Parlamento, uyuşturucu kullanımı konusunda yardıma ihtiyaç duyabilecek herhangi bir personel veya üyeye kapsamlı destek hizmeti sağlarken, bu tarz sorunlarla mücadele eden herkesi bu yardımları almaya teşvik ediyorum" dedi.
Hoyle, uyarılara rağmen kurumun itibarını ve yasaları çiğnemeyi tercih edenler için yaptırımların ağır olacağını vurguladı.

UYUŞTURUCU MADDE İZLERİ, BAŞBAKAN JOHNSON'UN OFİSİNİN YAKINLARINDA BULUNDU
İddialara göre, İngiltere parlamento binasındaki birçok tuvalette kokain adlı uyuşturucu maddenin izlerine rastlandığı belirtildi. İngiliz basınında yer alan haberlerde, Parlamento binasında incelenen 12 tuvaletten 11'inde kokain izlerine rastlandığı ve tespit edilen uyuşturucu madde izlerinin İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve İçişleri Bakanı Priti Patel'in ofislerinin yakınlarında bulunduğu belirtildi.

"SATICI PARLAMENTO ÜYESİ" İDDİASI
Haberlerde ayrıca, eski bir milletvekilinin, bir uyuşturucu satıcısını parlamento üyesi gibi göstererek, meclisin maaş bordrosuna eklettiği de iddia edildi. 1 yıl içinde parlamentoda 2 uyuşturucu satıcısının tutuklandığı aktarılan haberlerde, 13 kişinin parlamento yakınlarında uyuşturucu bulundurmaktan gözaltına alındığı kaydedildi.

CEZASI 7 YILA KADAR HAPİS
Uyuşturucu kullanımını önlemek için yeni planlarını ortaya sunan hükümet, uyuşturucu suçundan hüküm giyenlerin pasaportlarına veya ehliyetlerine el konulacağını, suçluların hapis ve para cezasına çarptırılacağını belirtti. İngiltere'de yasalara göre, kokain de dahil olmak üzere, A sınıfı uyuşturucu bulundurmanın azami cezası 7 yıla kadar hapis, sınırsız para cezası veya her iki cezanın da aynı anda uygulanmasını kapsıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan bir Parlamento Bakanı Kit Malthouse, iddialara şaşırmadığını belirterek, eğer "Parlamentoda uyuşturucu izlerine rastlanmasaydı şaşıracağını" ifade etti.

İngiltere parlamentosunda alarm! İki kişi hastaneye kaldırıldı İngiltere parlamentosunda alarm! İki kişi hastaneye kaldırıldı İngiltere polisi, parlamentoda şüpheli paket bulunması üzerine iki kişinin önlem olarak ambulansla hastaneye kaldırıldığını duyurdu.