İrlanda günlerdir şiddetli fırtınanın etkisi altında. Ülkede Barra Fırtınası etkili oluyor. Şiddetli yağış ve rüzgar ülkenin doğu ve batısında bulunan ilçelerde hayatı durma noktasına getirdi.

Elektrik şebekesi operatörü ESB, bir süre hizmet veremeyeceğini duyurdu. Dün akşam saatleri itibariyle 200 binden fazla ev ve iş yerlerine elektrik verilemediği açıklandı. Duplin, Louth, Mayo, Sligo ve Wicklow kentlerinin yanı sıra 8 bölge için şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı.Donegal ilçesinde rüzgarın saatteki hızı 120 km’ye ulaştı. İrlanda’nın kuzeyinde de fırtınanın etkili olduğu bölgelerde birçok ev ve iş yeri elektriksiz kaldı. Ulaşımda da aksamalar yaşanırken Ballywalter Limanı’nda duvar çöktü, Londonderry şehrinde ise bir bina inşaatı için kurulan iskele aracın üzerine devrildi.Barra Fırtınası’nın 10 gün önce etkili olduğu Birleşik Krallık’ta ise 3 kişi hayatını kaybetmişti.


Konya’da kuvvetli rüzgar: Kum fırtınası nedeniyle yollar trafiğe kapatıldı Konya’da kuvvetli rüzgar: Kum fırtınası nedeniyle yollar trafiğe kapatıldı Konya'da sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan rüzgar nedeniyle ilçe ve çevre yollarda kum fırtınası yaşandı. Konya-Aksaray ve Konya-Ankara kara yolları tedbir amaçlı trafiğe kapatıldı.
Meteoroloji 3 bölgeyi uyardı: Fırtına geliyor Meteoroloji 3 bölgeyi uyardı: Fırtına geliyor Meteoroloji'den alınan bilgiye göre; yarın Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde fırtına görülecek.