Hindistan’da, Portekizli milli futbolcu Cristiano Ronaldo’nun heykelinin dikilmesi olay oldu. Vatandaşlarda yaşanan görüş ayrılığının sebebinin daha önce Portekiz sömürgesi olan Goa eyaletinin bağımsızlığının 60’ıncı yıl dönümünde bu eylemin gerçekleştirilmiş olduğu öne sürülüyor.

Tartışmalara konu olan Ronaldo heykeli.

"GENÇLERE İLHAM VEREN YEREL BİR FUTBOLCUNUN HEYKELİ DİKİLSİN"
Eleştirenlerin bir kısmı, gençlere ilham vermesi için Ronaldo’nun yerine yerel bir futbolcunun heykelinin dikilmesinin daha uygun olacağını savundu.

IANS haber ajansına konuşan bir protestocu, "Ronaldo'nun heykelinin dikildiğini duymak beni hayal kırıklığına uğrattı. Samir Naik ve Bruno Coutinho gibi kendi ikonlarımızla gurur duymayı öğrenin." dedi.

Times of India gazetesinde yer alan haberde de heykelin açılışı sırasında bazı protestocuların siyah bayrak açtığı kaydedildi.

Bharatiya Janata Partisinden (BJP) milletvekili Michael Lobo, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, heykelin gençlerin isteği üzerine, onlara ilham vermek için dikildiğini ifade etti.

Futbol dünyası şokta: Cristiano Ronaldo Barcelona’ya transfer olmak istiyor Futbol dünyası şokta: Cristiano Ronaldo Barcelona’ya transfer olmak istiyor Manchester United’a dönüşüyle büyük coşku oluşturan Cristiano Ronaldo hakkında çarpıcı iddia. Ronaldo’nun İngiliz ekibinden memnun olmadığı ve transfer olmak istediği iddia edildi. İspanya basınında çıkan habere göre Portekizli yıldızın Gerard Pique vasıtasıyla Barcelona Teknik Direktörü Xavi'yi aradığı ve Barcelona’ya transfer olmak istediği iddia edildi.

Ronaldo'dan Messi'yi kızdıracak hareket: ‘CR7 her zaman tarihin en iyisi olacak’ Ronaldo'dan Messi'yi kızdıracak hareket: ‘CR7 her zaman tarihin en iyisi olacak’ Dünyanın en iiy futbolcuları arasında görülen ve sık sık karşılaştırılmalara konu olan Messi ve Ronaldo2nun arasındaki ipler bu kez 7. kez Ballon d'Or'u ödülü ile gerildi. Ronaldo, sosyal emdyada Messi2nin ödülü haketmediğine dair bir yorumu beğendi.

Ronaldo durdurulamıyor: Şampiyonlar Ligi’ne damga vurdu Ronaldo durdurulamıyor: Şampiyonlar Ligi’ne damga vurdu Manchester United, Atalanta deplasmanında berabere kalarak bir puan aldı. Kötü oyunda parlayan isim yine Cristiano Ronaldo oldu. 2-2 biten maçta Manchester United’ın gollerini Portekizli yıldızdan geldi. Attığı gollerle Ronaldo Şampiyonlar Ligi istatistiklerini paramparça etti.