Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, 51 yıldır aktif olan Derveze kraterinde büyük miktarda gazın yandığını ve durumun hem çevreye hem de insanların sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi. 

SÖNDÜRÜLMESİ İÇİN TALİMAT VERDİ 

Önemli bir kaynağın heba olduğunu belirten Berdimuhamedov, hükûmete, bilim insanlarını bir araya getirerek gerekirse yabancı uzmanlardan da destek alarak yangını söndürmek için yollar arama talimatı verdi.

1971’DEN BERİ SÖNMEDİ 

Eski Sovyetler Birliği döneminde jeologların çalışmaları sırasında yanlışlıkla oluşan kraterin ateşi 1971’den bu yana hiç sönmedi. Krater aynı zamanda ülkeye gelen turistlerin ilgisinde çekiyor. 

51 yıldır aktif olarak yanıyor.

Dünya yıldızı Roberto Carlos’tan Fenerbahçe itirafı! İngiliz devini reddedip gelmiş Dünya yıldızı Roberto Carlos’tan Fenerbahçe itirafı! İngiliz devini reddedip gelmiş Birçok dev kulüpte oynamış ve gelmiş geçmiş en iyi sol bek oyuncuları arasında yerini almış Brezilyalı efsane Roberto Carlos’tan yıllar sonra çok çarpıcı bir itiraf geldi. İngiliz basınına verdiği özel röportajda hem kariyeri hakkında hem de Fenerbahçe hakkında önemli açıklamalarda bulunan Carlos, Sarı-Lacivertlilere transfer olmadan dev bir kulüpten teklif aldığını ama tercihini Fenerbahçe’den yana kullandığını itiraf etti.

Fenerbahçe'de bitmeyen bekleyiş Fenerbahçe'de bitmeyen bekleyiş İkinci yarının ilk maçına saatler kala, yeni bir teknik direktör bulunamadı. Löw’ün inadını kırmaya çalışan yönetim, şimdilik takımı Göle’ye emanet etti

Adım adım Fenerbahçe'ye: Çin ekibinde Bilic dönemi sona erdi Adım adım Fenerbahçe'ye: Çin ekibinde Bilic dönemi sona erdi Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları arasında yer aldığı iddia edilen Slaven Bilic, Çin Süper Lig ekibi Beijing Guoan ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.