Panasonic Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Kusumi Yuki, düzenlediği çevrim içi basın toplantısında, "haftada 3 gün tatil opsiyonu planı" uygulayabileceklerini açıkladı. İş stillerinde çeşitliliği artırmayı desteklediklerini kaydeden Kusumi çalışanlarına ek iş, akademik çalışma ve gönüllü projeler yürütebilme fırsatı sunabileceklerini belirtti.

Kusumi, "Farklı karakter ve kabiliyetlere sahip çalışanlarımız var. Şirket olarak, hayat ile iş arasındaki dengeyi kurabilme sorumluluğumuz var." dedi.

Plan kapsamında daha fazla personele evden çalışma için teşvik etmeyi planladıklarını da kaydeden Kusumi, söz konusu fırsatları ele almak üzere firma bünyesindeki çalışanların sendikalarıyla gerekli müzakerelerin yapılacağını bildirdi.

HÜKÜMET İŞ VERENLERE BU KONUDA ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU
Japonya'da hükümet, Covid-19'a karşı mali reform hedefleri kapsamında, "haftada opsiyonel 3 gün çalışma" imkanı tanınması amacıyla ulusal firmalara çağrıda bulunmuştu.

2022 yılı resmi tatilleri belli oldu 2022 yılı resmi tatilleri belli oldu 2022 yılı resmi tatilleri belli oldu. Milyonlarca kişi 2022 yılı resmi tatillerin hangi günlere geleceğini merak ediyor. Bu yıl resmi tatillerin çoğu hafta sonuna denk geliyor. Uzun soluklu tatil planlaması yapacaklar, izin günlerini ve bayramları birleştirmenin hesaplarını yapıyor.Ancak bu yıl istekleri olmayacak gibi. İşte 2022 dini ve resmi tatil günleri

Galler'den yeni koronavirüs tedbirleri: Evden çalışmayıp işe gidene para cezası Galler'den yeni koronavirüs tedbirleri: Evden çalışmayıp işe gidene para cezası Galler'de koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çalışmayıp işe gidenlere para cezası verilecek