Rusya'da bir doğum günü sürprizi faciayla sonlandı. Kocasının doğum günü için uçak kiralayan kadın, eşinin ağır şekilde yaralanmasına sebep oldu. Zira kadının kiraladığı uçak, kalkıştan hemen sonra düştü. 

PİLOT VE YOLCUNUN DURUMU AĞIR
Rusya'nın Altay Bölgesi'ndeki Starobelokurikha köyü yakınlarında Aeroprakt A-22 tipi uçak düştü. Bölge sakinlerinin ihbarı üzerine Rusya Acil Durumlar Bakanlığı ekipleri enkazın bulunduğu alana gelirken, ekipler uçağın içerisinden pilot Sergey Zuravlev'i ve yolcu Anton Nagorny'yi ağır yaralı olarak çıkararak, hastaneye sevk etti.

Kazada yaralanan Anton Nagorny'nin eşi kaza ile ilgili gazetecilere verdiği demeçte, uçağı kocasının 34’üncü yaş günü için hediye olarak kiraladığını belirterek, eşinin pilotla 20 dakikalık bir uçuş gerçekleştireceğini fakat kalkıştan hemen sonra uçağın düştüğünü aktardı. Nagorny'nin eşi, kocasının durumunun ağır olduğunu ifade ederek, kocasının bacaklarında ve kalçasında kırıklar olduğunu açıkladı.

Hastane tarafından yapılan açıklamada ise, pilot Zuravlev'in bilincinin kapalı olduğu ve vücudunda da kırıklar olduğu aktarıldı.
Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, uçuş için resmi onayın alındığını belirterek, kazayla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

Küçük uçak yamaç paraşütü ile çarpıştı, 2 kişi öldü Küçük uçak yamaç paraşütü ile çarpıştı, 2 kişi öldü ABD’nin Teksas eyaletinde talihsiz bir kaza yaşandı, küçük uçakla yamaç paraşütünün çarpışması sonucu 2 kişi canından oldu.

Rusya'da küçük uçak düştü, 2 kişi öldü Rusya'da küçük uçak düştü, 2 kişi öldü Rusya'nın başkenti Moskova'da meydana gelen uçak kazasında 2 kişinin öldüğü öğrenildi.