Rusya'nın Leningrad Bölgesi'ndeki Oredezh Nehri'nde Ortodoks Hristiyanlar, Vaftiz Bayramı olarak da bilinen Epifani Bayramı nedeniyle soğuktan buz tutan suya girerek günahlarından arındığını düşünüyor. Nehrin olduğu bölgeye giden 40 yaşındaki bir kadın ailesiyle beraber suya girerek günahlarından arınmak istedi.

Nehrin üzerindeki bir parça buz tabakasının kesilmesinin ardından nehre girmeye hazırlandı. Suya giren kadının atlarken buza çarptığı görüldü.

Girdiği nehirden çıkamayan kadın için su altı ekipleri devreye girdi. Olayla ilgili savcılık soruşturma başlattı.

GİRDİ AMA ÇIKAMADI

Olay anında yanı başında duran kişi kadının çıkmadığını görünce bağırmaya başladı. Bağırışları duyan kadının kocası suya atladı ancak eşini bulamadı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olay sonrası güvenlik ekiplerine haber verildi. Burada çalışma başlatan su altı ekipleri kadının cesedini bulamadı. Olayla ilgili bölge savcılığının soruşturma başlattığı öğrenildi. 

NATO'dan Rusya'ya sert çıkış: Karşılık veririz NATO'dan Rusya'ya sert çıkış: Karşılık veririz NATO, Bulgaristan ve Romanya'daki ittifak askerlerinin çekilmesi, üslerin kapatılmasını isteyen Rusya'nın bu talebini geri çevirdi.

Rusya-Ukrayna sınır hattında gergin bekleyiş Rusya-Ukrayna sınır hattında gergin bekleyiş Rusya, Ukrayna sınırına asker yığmaya devam ederken ABD Başkanı Biden “Ukrayna’ya saldırmanın sonucu ağır olur” diyerek Moskova’yı uyardı. ABD Dışişleri Bakanı Blinken bugün Cenevre’de Rus meslektaşı ile kritik bir görüşme gerçekleştirecek

Rusya bir günde çark etti: Kazakistan'da kalacağız Rusya bir günde çark etti: Kazakistan'da kalacağız Kazakistan'daki KGAÖ barış gücü askerlerinin ülkeden ayrılması için alınan kararı "Saygı duyuyoruz" diye değerlendiren Rusya, bir gün sonra ise çekilmek için şartlar öne sürdü.