Yurt genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava komşu Yunanistan'ı da etkisi altına aldı. Başkent Atina'yı çevre yollara bağlayan Attiki otobanında ulaşım, yoğun kar yağışı nedeniyle aksadı. Yolda kalan araçlarda mahsur kalan ve evlerine ulaşamayan vatandaşlar bölgedeki otellere yerleştirildi.

EKİPLER HAREKETE GEÇTİ
İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı Hristos Stilyanidis, yaptığı açıklamada, Attiki otobanında mahsur kalan araçların kurtarılması için Yunanistan Silahlı Kuvvetleri, emniyet birimleri, itfaiye ve Kızıl Haçın birlikte çalıştığını duyurdu.

Stilyanidis, başkent Atina'nın da bulunduğu Attiki Bölgesi, Viotiya, Eğriboz Adası, Oniki Adalar ve Girit'in de dahil olduğu birçok ada ve bölgede, 25 Ocak Salı günü kamu sektörü için "genel tatil" ilan edildiğini bildirdi.

Bu bölgelerde, toplu ulaşım araçlarının da sadece hava koşullarının elverdiği bölgelerde hizmet vereceğini aktaran Stilyanidis, market, eczane, sağlık kuruluşları ve benzinlikler dışında özel sektörün de hizmet vermeyeceğini duyurdu.

Vatandaşı Koruma Bakan Yardımcısı Lefteris İkonomu, ilerleyen saatlerde daha da kötüleşmesi beklenen elverişsiz hava şartları nedeniyle gece sadece zaruri hallerde trafiğe çıkılmasını istedi.

Yunanistan'da Omicron'un alt versiyonunun tespit edildiği ileri sürüldü Yunanistan'da Omicron'un alt versiyonunun tespit edildiği ileri sürüldü Güney Afrika'da ortaya çıkan koronavirüsün Omicron varyantı ile mücadele devam ederken, Yunanistan'da, Covid-19'un Omicron varyantının bir alt versiyonunun belirlendiği iddia edildi.

Yunanistan'a kaçmaya çalışıyorlardı! FETÖ'cüler sınırda yakalandı Yunanistan'a kaçmaya çalışıyorlardı! FETÖ'cüler sınırda yakalandı Yunanistan'a kaçmaya çalışan 6 kişi yakalandı. Milli Savunma Bakanlığı, yakalananların 4'ünün FETÖ'cü olduğunu duyurdu.

Yunanistan'ın gazı kaçtı: Komşunun 'Türkiye'siz planları' suya düştü Yunanistan'ın gazı kaçtı: Komşunun 'Türkiye'siz planları' suya düştü ABD’nin Doğu Akdeniz’deki petrol ve gazı taşıyacak EastMed boru hattına desteğini çekmesinden sonra Amerikan ve Fransız şirketlerinden oluşan konsorsiyum sismik arama faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Yunanistan yine göçmenleri ölüme itti Yunanistan yine göçmenleri ölüme itti İzmir'in Çeşme, Dikili ve Seferihisar açıklarında, Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen 63 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.