2 Aralık'ta öğretmeni tarafından fidye için kaçırılan özel bir anaokulunun öğrencisi Hanifa Abubakar'ın ölüm haberi tüm ülkeyi kahretti. Nijerya'nın Kano eyaletinde yaşanan kan donduran olay özel anaokullarının kapanmasıyla son buldu.

OKULLAR YENİDEN SERTİFİKALANDIRILACAK
Eğitim Bakanı Sanusi Kiru, basına yaptığı açıklamada, Kano'da 5 yaşındaki Hanifa Abubakar'ın öğretmeni tarafından katledilmesi nedeniyle eyaletteki tüm özel okulları geçici olarak kapattıklarını duyurdu.

Kiru, hükümetin eyaletteki özel okulları yeniden sertifikalandırma işlemleri için özel bir komite kuracağını söyledi.

ZEHİRLEYİP GÖMMÜŞ
Ulusal basındaki haberlere göre, çocuğun ailesinden 6 milyon naira fidye alan öğretmen Abdulmalik Tanko, polis sorgusunda kendisini gördüğü için minik çocuğu zehirledikten sonra gömdüğünü itiraf etti.

Nijerya'da salgın: Lassa ateşi yeniden ortaya çıktı Nijerya'da salgın: Lassa ateşi yeniden ortaya çıktı Batı Afrika ülkesi Nijerya'da, hayvandan insana geçen Lassa ateşi hastalığının yeniden tespit edildiği ve salgının 10 eyalette yayıldığı bildirildi.

Nijerya'daki silahlı saldırılarda 38 kişi hayatını kaybetti Nijerya'daki silahlı saldırılarda 38 kişi hayatını kaybetti Nijerya'nın Kaduna eyaletinde düzenlenen saldırılarda 38 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Nijerya’da yolcu otobüsüne saldırı: 21 ölü Nijerya’da yolcu otobüsüne saldırı: 21 ölü Nijerya’nın Sokoto eyaletinde silahlı saldırganlar tarafından bir yolcu otobüsüne pusu kurulması sonucu 21 kişinin öldüğü belirtildi.

Nijerya'da park halindeki bir araçta 8 çocuk cesedi bulundu Nijerya'da park halindeki bir araçta 8 çocuk cesedi bulundu Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'nın Lagos eyaletinde park halindeki bir araçta 8 çocuk ölü bulundu.

Nijerya'daki silahlı saldırıda 2 kişi öldü, 50 kişi kaçırıldı Nijerya'daki silahlı saldırıda 2 kişi öldü, 50 kişi kaçırıldı Nijerya'nın Kaduna eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiği, 50 kişinin kaçırıldığı bildirildi.