Batı Afrika ülkelerinden biri olan Nijerya'da motosikletli şahıslar tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Zamfara eyaletine bağlı Tsafe bölgesinde düzenlenen silahlı saldırıda, 9 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

ONLARCA KİŞİ KORKUDAN EVLERİNİ TERK ETTİ
Ulusal basında yer alan haberlere göre, motosikletli silahlı kişilerce Zamfara eyaletine bağlı Tsafe bölgesinde saldırı düzenledi. Saldırıda 9 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı ve 100'e yakın kişi ise korkudan evlerini terk etti. Zamfara Polis Sözcüsü Muhammed Shehu, olayla ilgili henüz açıklama yapmadı.

Bu arada Devlet Başkanı Muhammed Buhari'nin, eyalette artan güvenlik sorunları nedeniyle bugün bölgeyi ziyaret etmesi bekleniyor.

5 YILDIR ÇATIŞMALARIN GÖLGESİNDE YAŞIYORLAR
Eyalet, 5 yıldır hayvancılıkla uğraşan Fulaniler ile çiftçilik yapan bazı kabilelerin şiddetli çatışmalarına sahne oluyor. Son olarak 17 Ocak'ta silahlı kişilerin Zamfara eyaletinde düzenlediği baskınlarda 50'den fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Buhari, saldırının ardından bölgeye asker takviyesi yapmış, Zamfara ve komşu eyaletleri "uçuşa yasak bölge" ilan etmiş, bölgedeki madencilik faaliyetlerini yasaklamıştı.

Nijeryalı öğretmen fidye için kaçırdığı öğrencisinin canına kıydı Nijeryalı öğretmen fidye için kaçırdığı öğrencisinin canına kıydı Nijerya'da bir anaokulu öğretmeni, fidye almak için öğrencisini kaçırdı. Aralık ayından bu yana küçük çocuğu esir tutan cani öğretmen, fidyeyi aldığı halde çocuğun kendisini gördüğü gerekçesiyle canına kıydı.

Nijerya'daki silahlı saldırılarda 38 kişi hayatını kaybetti Nijerya'daki silahlı saldırılarda 38 kişi hayatını kaybetti Nijerya'nın Kaduna eyaletinde düzenlenen saldırılarda 38 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Nijerya'da camiye silahlı saldırı: 9 ölü Nijerya'da camiye silahlı saldırı: 9 ölü Nijerya'da namaz için camide toplananlar silahlı saldırıya uğradı. Korkunç olayda 9 kişi hayatını kaybetti.

Nijerya’da yolcu otobüsüne saldırı: 21 ölü Nijerya’da yolcu otobüsüne saldırı: 21 ölü Nijerya’nın Sokoto eyaletinde silahlı saldırganlar tarafından bir yolcu otobüsüne pusu kurulması sonucu 21 kişinin öldüğü belirtildi.