İran Radyo ve Televizyon Kurumuna (IRIB) bağlı Kanal 1 televizyonu yayınını sürdürürken ekrana aniden HMÖ liderleri Meryem ve Mesud Recevi'nin görüntüsü geldi.

Birkaç saniyeliğine yayında kalan görüntüde "Recevi'ye selam", "Hamaney'e ölüm" şeklinde sloganlar yer aldı.

Konuya ilişkin IRIB'den yapılan açıklamada, "Bilinmeyen kişi veya gruplar birkaç dakika önce Radyo ve Televizyon Kurumuna ait bazı kanallara siber saldırıda bulundu." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Kanal 1'in yanı sıra IRIB'e bağlı Kur'an TV ile Peyam ve Cevan radyo istasyonlarının da saldırıya uğradığı kaydedildi.

HALKIN MÜCAHİTLERİ ÖRGÜTÜ

İran'da Şah rejimine karşı 1965'te ortaya çıkan "sosyalist" ideolojiye sahip Halkın Mücahitleri Örgütü, 1979'daki devrimden sonraki süreçte Tahran yönetimiyle yollarını ayırdı.

Bu süreçte İran'da sivil ve askeri hedeflere saldırılar düzenleyen örgüt, ABD, Avrupa Birliği (AB) ve Kanada tarafından terör örgütü kabul edildi. AB, 2009'da, ABD ve Kanada ise 2012'de örgütü terör listesinden çıkardı.

Mesud Recevi'nin 2003'te kaybolmasından bu yana örgütü, eşi Meryem Recevi yönetiyor.

Ukrayna, siber saldırının arkasında Rusya'nın olduğunu iddia etti Ukrayna, siber saldırının arkasında Rusya'nın olduğunu iddia etti Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, tüm delillerin ülkeye yönelik siber saldırının arkasında Rusya'nın olduğuna işaret ettiğini açıkladı.

FBI’a siber saldırı: Binlerce sahte mail gönderildi FBI’a siber saldırı: Binlerce sahte mail gönderildi FBI’a siber saldırı gerçekleştirildiği ve yüzlerce sahte mail gönderildiği kaydedildi.

İngiltere, İran’a siber saldırıyla cevap verecek İngiltere, İran’a siber saldırıyla cevap verecek İngiltere hükûmeti, Perşembe günü Umman açıklarında İsrail petrol tankeri The Mercer Street’e yapılan ve biri İngiliz, diğeri Rumen olmak üzere iki mürettebatın öldüğü saldırıya karşılık vermeyi planlıyor.