Rusya'nın işgal girişimi başlattığı Ukrayna'da halk günlerdir direniyor. Türkiye de savaş mağduru sivillere büyük yardımda bulunuyor.

BÜYÜKELÇİLİK HESABINDAN PAYLAŞILDI

Ukrayna Büyükelçiliği, Ankaralı bir vatandaşın büyükelçilik binasına gönderdiği yardım kutusundan çıkan mesajı sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından paylaştı.

"HAYATTA KALIRSAN SENİ TÜRKİYE'YE DAVET EDİYORUM"

Duygulandıran mesajda, "Merhaba ben Yusuf. Eğer savaştan sonra hayatta kalırsan seni Türkiye'ye davet ediyorum. Ülken uğruna ölürsen bizim için bu bir onur olacaktır" ifadeleri yer aldı.

İşte o not:

Ukrayna'dan gelen genç feribottan denize atlayarak hayatını kaybetti Ukrayna'dan gelen genç feribottan denize atlayarak hayatını kaybetti Ukrayna'dan tahliye edilen Türk vatandaşları arasında olan ve Çanakkale'ye ailesinin yanına gelen 29 yaşındaki genç Çanakkale Boğazı'nda feribottan denize atlayarak hayatını kaybetti.

8 ülkeden Ukrayna’nın AB üyeliğine tam destek 8 ülkeden Ukrayna’nın AB üyeliğine tam destek Çekya, Bulgaristan, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Slovakya ve Slovenya cumhurbaşkanları, Ukrayna’ya acilen aday statüsü verilmesi gerektiğini bildiren ortak bir mektup yayınladı.

Ukrayna: Silah bırakan Rus askerlerine 5 milyon ruble vereceğiz Ukrayna: Silah bırakan Rus askerlerine 5 milyon ruble vereceğiz Ukrayna Savunma Bakanlığı, silah bırakan Rus askerlerine özgürlük ve 5 milyon ruble para yardımı garantisi verdi.