Afganistan'ın kuzeyinde Mezar-ı Şerif kentinde bir camide meydana gelen patlamada, en az 33 kişi öldü, 43 kişi yaralandı. Mezar-ı Şerif'teki hastane yetkilisi Dr. Ghavsuddin Enveri, Şiilere ait Sai Doken Camii'nde meydana gelen patlamanın ardından ölü ve yaralıların ambulanslar ve özel araçlarla hastaneye getirildiğini söyledi.

Enveri, yaralıların tedavi altına alındığını kaydetti. Görgü tanıkları, olayın intihar saldırısı olduğunu ifade etti. Saldırıyı üstlenen ise henüz olmadı.

Başkent Kabil’de iki gün öncede bir okulun yakınında iki patlama meydana geldi. Saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti çoğunluğu çocuk olan 17 kişi yaralanmıştı. Saldırıyı  üstlenen henüz olmadı.

Ağrı’da yakalanan Afganistan uyruklu 227 göçmen ülkelerine geri gönderildi Ağrı’da yakalanan Afganistan uyruklu 227 göçmen ülkelerine geri gönderildi Türkiye’ye yasa dışı yollarla giren Afganistan uyruklu 227 düzensiz göçmen Ağrı Havalimanı’ndan uçakla ülkelerine geri gönderildi.
Dünyanın bir numarasıydı! Afganistan haşhaş ekimini tamamen yasakladı Dünyanın bir numarasıydı! Afganistan haşhaş ekimini tamamen yasakladı Afganistan'da Taliban geçici hükümeti, ülke genelinde haşhaş ekimini tamamen yasakladı. Karara göre ülke genelinde haşhaş ekimi yapılmayacak.