İsrail’de Ben Gurion Havaliman’nda ABD’li bir ailenin bagaj kontrolü sırasında yanlarında getirdikleri patlamamış bomba panik ve korkuya yol açtı.

Aile yanlarında Golan Tepeleri’nde bulduklarını söyledikleri eski bir bombayla bagaja kontrolünden geçtikleri sırada gösterdiler. Havalimanı yetkilisi patlamamış bombayı görünce ortalık karıştı. Yetkililer havalimanının hemen boşaltılması için çağrıda bulundu. Tahliye duyurusu sonrasında havalimanında büyük panik yaşandı.

İsrail’de Ben Gurion Havaliman’nda, tahliye duyurusu sonrası büyük panik yaşandı.

Yahudi basınında yer alan haberde ise, Golan Tepeleri’ne gezi sırasında çocuklardan birinin bombayı bulduğu ve hatıra olarak eve götürmek için aldıklarını belirtti.

Havalimanı yetkilileri, güvenlik görevlilerinin sorgusunun ardından ailenin uçağa binmesine izin verildiğini söyledi.

 

Gerilim iyice tırmandı! Ukrayna ordusu Rusların kontrolünde olan TV kulesini bombaladı Gerilim iyice tırmandı! Ukrayna ordusu Rusların kontrolünde olan TV kulesini bombaladı Ukrayna-Rusya savaşında 64. güne girilirken Ukrayna ordusunun saldırıları artmış durumda. Üst üste saldırı gerçekleştiren Ukrayna ordusu, Ruslar tarafından kontrol edilen TV kulesini bombaladı. Yaşanan saldırı sonrası Rus kanallarında erişim sorunları yaşındı. Moskova’dan ise henüz bir resmi açıklama yapılmadı.
Toprağa gömülü yüzlerce bombanın sırrı çözüldü Toprağa gömülü yüzlerce bombanın sırrı çözüldü Bandırma’da bina temeli kazarken toprağa gömülü halde bulunan bombalarla ilgili inceleme tamamlandı. Yüzlerce bombanın 1. Dünya Savaşı’ndan Osmanlı dönemine ve Almanlara ait olduğu tespit edildi. Topalm 831 bombadan 411’i boş, 420’sinin ise içi dolu el bombası olduğu tespit edildi.