Kamerun’un başkenti Yaounde’de 11 mürettebatlı jet ormanlık alana düştü. Söz konusu jetin insanı yardım için havalandığı öğrenilirken, kurtarma ekipleri olay yerine gitti.

 

BÖLGE SAKİNLERİNDEN DESTEK İSTENDİ

Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamada, öğlen saatlerinde Nsimalen Havalimanı'ndan kalkan jet ile kısa bir süre sonra telsiz iletişiminin kesildiği belirtildi.

Açıklamada, uçağın 11 personeliyle Yaounde’nin yaklaşık 130 kilometre kuzeyinde bulunan Nanga-Eboko mevkisinde ormanlık alana düştüğü ifade edildi.

Uçağın düştüğü bölgeye arama kurtarma ekiplerinin ulaşmak üzere olduğu bildirilen açıklamada, bölge sakinlerine arama kurtarma ekiplerine yardımcı olma çağrısı yapıldı.

Uçağın insani yardım taşıdığı öğrenildi.

ABD’de özel jet düştü: 4 kişi öldü ABD’de özel jet düştü: 4 kişi öldü ABD'de, sanayi bölgesinde bulunan bir binanın üzerine özel jetin düşmesi üzerine, 4 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Atatürk Havalimanında özel jet düştü: 4 yaralı Atatürk Havalimanında özel jet düştü: 4 yaralı TC-KON tescilli özel jet, Atatürk Havalimanında iniş sırasında düştü. KKTC'ye gitmek için havalanan jetin, havalandıktan kısa süre sonra acil iniş istediği ve iniş sırasında pistten çıktığı öğrenildi. Jetin pistten çıkmasının ardından yangın başladığı, içinde bulunan iki pilot, bir hostes ve bir yolcunun yaralandığı bildirildi. İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesinin ardından yangın kısa sürede söndürüldü.

Venezuela'da 9 kişiyi taşıyan jet düştü Venezuela'da 9 kişiyi taşıyan jet düştü Venezuela'da 9 kişiyi taşıyan küçük bir jetin acil iniş yaptığı sırada düştüğü bildirildi.