Düğünlerindeki ilginçliklerle sık sık gündeme gelen Hindistan'da geçtiğimiz haftalarda düğüne geç gelen damada sinirlenen baba gelin kızını düğüne gelen misafirlerden biriyle evlendirdirmiş ve bu olay çok konuşulmuştu. Bunun ardından bir ilginç olay daha yaşandı.

Hindistan’ın Madhya Pradesh eyaletine bağlı Aslana köyünde düzenlenen bir nikah töreninde büyük karışıklık yaşandı. Rahip, düzenlenen toplu nikah töreninde elektriklerin kesilmesinin ardından çiftleri karıştırarak 2 kız kardeşi yanlış damatlarla evlendirdi.

HATA DÜZELTİLDİ

Hata, çiftlerin evlerine gitmesinin ardından fark edildi. Yaşanan karışıklık, gelin ve damatlar için ertesi gün tekrar düzenlenen nikah töreniyle düzeltildi. 

AYNI RENK PEÇE TAKTIKLARI İÇİN KARIŞMIŞ OLABİLİR

Gelinlerin babası Ramesh Lal yaptığı açıklamada, gelinlerin aynı renk elbise giydiğini ve yüzlerini peçe ile örttüklerini, rahibin bu nedenle gelinleri karıştırmış olabileceğini ifade etti. 

Hindistan'da Hindu gruplarla Müslümanlar çatıştı: Yaralılar var Hindistan'da Hindu gruplarla Müslümanlar çatıştı: Yaralılar var Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'deki Hanuman Jayanti Festivali sırasında Hindu gruplarla Müslümanlar arasındaki çatışma çıktığı bildirildi. Söz konusu çatışmada 10 kişinin yaralandığı kaydedildi.

Hindistan’da tribün çöktü, 200 kişi yaralandı Hindistan’da tribün çöktü, 200 kişi yaralandı Hindistan’ın Kerela eyaletinde bir futbol maçında tribünün çökmesi sonucu 5’i ağır toplam 200 kişi yaralandı.

Hindistan,  Rusya'dan 3 milyon varil petrol aldı Hindistan, Rusya'dan 3 milyon varil petrol aldı Hindistan, Ukrayna'ya açtığı savaşın ardından çok sayıda ülkenin geniş kapsamlı yaptırım uyguladığı Rusya'dan, 3 milyon varil petrol aldı.