ABD basınında yer alan haberlerde, Chicago kentinin yaklaşık 65 kilometre batısında yer alan Aurora'da Hayvan Kontrol Yönetmeliği'nde yeni bir düzenlemeye gidildi.

Yeni düzenleme kapsamında, bundan sonra Aurora'daki her bir ev için en fazla 4 evcil veya çiftlik hayvanı sahiplenilebilecek. Bu arada, düzenleme Auroralıların aynı türden ikiden fazla hayvanı sahiplenmesine olanak tanımayacak.

'AŞIRI SES' GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Daha önceden 4'ten fazla veya aynı türden ikiden fazla hayvan edinenler, kazanılmış hakların korunması ilkesi kapsamında görülerek düzenlemeden muaf tutulacak. Köpekleri 07.00-22.00 saatlerinde 15 dakikadan fazla, 22.01- 06.59 saatlerinde 10 dakikadan fazla "aşırı ses" yapan köpek sahiplerine ceza kesilecek.
 
Şikayetlerin, kayıtlarla ve birkaç görgü tanığıyla yapılması gerekecek.


Başıboş sokak köpekleri yine sahnede: Genç kız dehşeti yaşadı Başıboş sokak köpekleri yine sahnede: Genç kız dehşeti yaşadı Ankara’da 8 başıboş köpek yolda yürüyen genç kıza saldırdı. Can havliyle kaçan genç kız, bir aracın korna çalmasıyla saldırgan köpeklerden kurtulmayı başardı.
Ankara’da 8 yaşındaki çocuk köpeklerin saldırısına uğradı Ankara’da 8 yaşındaki çocuk köpeklerin saldırısına uğradı Ankara’nın Çubuklu ilçesinde sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayan ve başından yaralanan 8 yaşındaki çocuk olay yerindeki bir çoban tarafından kurtarıldı.