Hindistan’ın Delhi şehrinde Mundka metro istasyonu yakınındaki bir binada yangın çıktı. Birinci kattaki daireden yükselen dumanlar, göğü sardı. Olay yerien gelen itfaiye ekipleri, mahsur kalan 60 kişi sağ salim kurtardı. 

BİNADA BİRÇOK ŞİRKETİN OFİSİ BULUNUYORDU 

Alevler güçlükle söndürülürken 27 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Yaralanan 30 kişi ise hastaneye kaldırıldı. Binada birçok şirkete ait ofislerin bulunduğu aktarılırken yangının jeneratörden çıktığı tespit edildi.

ÖLENLERİN AİLELERİNE YARDIM

Hindistan Devlet Başkanı Ram Nath Kovind ve Başbakan Narendra Modi, trajediden duydukları üzüntüyü dile getirdi. Kovind "Acılı ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi. Başbakan Modi ise ölenlerin ailelerine ve yaralılara maddi yardımda bulunacaklarını söyledi. 

 

 

Hindistan'da hortum paniği: Ne var ne yok uçurup savurdu Hindistan'da hortum paniği: Ne var ne yok uçurup savurdu Hindistan’ın Assam eyaletini hortum vurdu. Söz konusu hortumda yaşanan can ve mal kaybına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Hindistan'ı sıcaklıklar vurdu: 25 kişi can verdi Hindistan'ı sıcaklıklar vurdu: 25 kişi can verdi Hindistan'da aşırı sıcaklıklar can kayıplarına sebep oldu. Ülkede 381 kişi güneş çarpmasından hastaneye kaldırılırken 25 kişi hayatını kaybetti.

Hindistan: Kotaları kaldırın, dünyayı doyuralım Hindistan: Kotaları kaldırın, dünyayı doyuralım Kendi nüfusuna yetecek gıdası bulunan ve çok daha fazlasına sahip olan Hindistan; küresel kotaların kaldırılması hâlinde buğday ve pirinç başta olmak üzere birçok ürünü dünyanın her bölgesine gönderebileceğini duyurdu