ABD'nin Wisconsin eyaletine bağlı Milwaukee kentinde Amerikan Basketbol Ligi (NBA) play-off karşılaşması kapsamında gerçekleşen maçta, Boston Celtics'in Milwaukee Bucks'ı 108-95 mağlup ederek sonuçlanmasının ardından iki silahlı saldırı düzenlendi. Bahsi geçen iki silahlı saldırıda 20 kişi yaralandı. 

SALDIRGAN YAKALANDI

 

Milwaukee İtfaiye Teşkilatından yapılan açıklamaya göre, NBA play-off karşılaşmalarının yapıldığı Milwaukee'nin Deer bölgesindeki bir eğlence mekanının önünde çıkan tartışma, kavgaya dönüştü.

Deer'deki kavganın ardından düzenlenen silahlı saldırıda görgü tanıkları, 6 ila 8 el ateş edildiğini aktardı.

İlk saldırıda 3 kişinin yaralandığını açıklayan yetkililer, ikinci saldırının ardından yaralı sayısının 20'ye çıktığını açıkladı.

Saldırıyla ilgili 29 yaşındaki bir erkek gözaltına alındı.

Saldırı, Boston Celtics'in Milwaukee Bucks'ı 108-95 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından düzenlendi.

Milwaukee Emniyeti saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

ABD'de silahlı saldırı, çok sayıda ölü ve yaralı var ABD'de silahlı saldırı, çok sayıda ölü ve yaralı var ABD'nin California eyaletine bağlı Sacramento kentinde kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 6 kişi canından oldu, 10 kişi de yaralandı.

ABD'de silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var ABD'de silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var ABD’nin California'da eyaletine bağlı Sacramento kentinde, polis ve diğer acil servislerin bir silahlı saldırı olayına müdahale ettiğini açıkladı. En az 6 kişinin olayda hayatını kaybettiği, 9 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

ABD'de silahlı rehine krizi ABD'de silahlı rehine krizi ABD'nin Teksas eyaletinde silahlı bir saldırganın bir sinagogda birçok kişiyi saatlerce rehin aldığı ve Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) olaya müdahale ettiği bildirildi.

ABD'de silahlı saldırı: 4 ölü, 3 yaralı ABD'de silahlı saldırı: 4 ölü, 3 yaralı ABD’nin Denver kentinde bir kişi saldırı düzenledi. Silahlı saldırgan 4 kişiyi öldürdü, 1’i polis olmak üzere 3 kişiyi ise yaraladı.