Rus ordusundan emekli Albay Mikhail Khodarenok, Rus devlet televizyonunda katıldığı programda, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarını eleştirerek, “Durum kötüye gidiyor, Ukrayna ordusu 1 milyon kişiyi silahlandırabilir” dedi.

Program sunucusu sık sık emekli generalin sözünü keserek konuyu kapatmaya çalıştı.

"RUSYA İÇİN DURUM AÇIKÇA DAHA DA KÖTÜLEŞİYOR"

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Rus ordusundan emekli Albay Mikhail Khodarenok, Rus devlet televizyonu Rossiya-1'de Olga Skabeyeva tarafından sunulan 60 Minutes programında Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarını eleştirdi. Rus ordusu için Ukrayna’da durumun kötüye gittiğini ifade eden Khodarenok, “Ukrayna’nın batıdan ilave askeri yardımlar almasıyla Rusya için durum açıkça daha da kötüleşiyor. Ukrayna ordusu 1 milyon Ukraynalıyı silahlandırabilir” dedi.

“BÜTÜN DÜNYA BİZE KARŞI”

Rusya’nın Ukrayna’daki operasyonları nedeniyle tüm dünyanın kendilerine karşı durduğunu belirten Khodarenok, “Rusya’nın askeri ve siyasi durumuyla ilgili en büyük sorun tam bir izolasyon içinde olmamız ve tüm dünyanın bize karşı olması. İtirafta bulunmaktan ne kadar nefret etsek de, gerçekte bütün dünya bize karşı ve bu durumdan kurtulmalıyız” ifadelerini kullandı.
Khodarenok’un sözleri stüdyoda soğuk duş etkisi oluştururken, programın sunucusu Skabeyeva, emekli albayın sözünü defalarca kesmeye çalıştığı görüldü.

Rusya, Renault’nun varlığına el koydu Rusya, Renault’nun varlığına el koydu Rusya'ya yönelik yaptırımlar devam ediyor. Birçok dünya markası bu ülkede üretimi durdurdu. Renault da fabrika ve diğer varlıklarını, 6 yıl içinde geri alma şartıyla 1 rubleye Rusya'ya devretti.

Gerilim had safhada! İngiliz basını duyurdu: Rusya Finlandiya sınırına nükleer füzeler yerleştirmeye başladı Gerilim had safhada! İngiliz basını duyurdu: Rusya Finlandiya sınırına nükleer füzeler yerleştirmeye başladı İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya başvurmak istediklerini açıklamasından sonra Rusya ile tansiyon yükseldi. Finlandiya ve Rusya sınırında hareketlilik yaşanıyor. İngiliz The Sun gazetesi Rusya’nın Finlandiya sınırına nükleer füze yerleştirmeye başladığını yazdı.

AB dışişleri bakanları 'Rusya' gündemiyle toplandı AB dışişleri bakanları 'Rusya' gündemiyle toplandı Avrupa Birliği dışişleri bakanları, Rusya'ya karşı petrol ihracat yasağını da içeren yaptırım paketini görüşmek için Brüksel'de bir araya geldi.

Rusya: İsveç ve Finlandiya’nın NATO girişimleri büyük bir hata Rusya: İsveç ve Finlandiya’nın NATO girişimleri büyük bir hata Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, "İsveç ve Finlandiya'nın NATO girişimleri, sonuçları ağır olacak büyük bir hata" dedi.