Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bolivarcı Venezuela hükümeti, ABD'nin, Avrupalı ve ABD'li petrol şirketlerine Venezuela'daki operasyonlarını müzakere etmek ve yeniden başlama yetkisi verdiğine yönelik haberleri doğruladı ve onayladı." ifadesini kullandı.

YAPTIRIMLARLA MÜCADELE VURGUSU

Rodriguez, ülkesine yönelik yaptırımların tamamen kaldırılması için mücadelelerine devam edeceklerini vurgulayarak, "Dünya, Venezuela'nın ekonomik toparlanma yolunda ilk adımlarını kendi çabasıyla attığını, meşru olmayan yaptırımları ve insanlık dışı ablukayı kınayarak aştığını biliyor. Halkımız, son zamanlardaki çalışmalarımızı ve başarılarımızı gururla takip ediyor." dedi.

Venezuela'nın demokratik değerlere bağlı bir ülke olduğunu belirten Rodriguez, diyaloğun teşvik edilmesi için çaba göstereceklerini kaydetti.

Haberlerde, ABD'nin, Avrupalı ve ABD'li petrol şirketlerine Venezuela'daki faaliyetlerine yeniden başlamaları konusunda ise yetki verdiği öne sürüldü.

Rusya'ya karşı Venezuela hamlesi! Maduro ABD heyetiyle görüştü Rusya'ya karşı Venezuela hamlesi! Maduro ABD heyetiyle görüştü Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD heyetiyle görüştü. Maduro saygılı ve samimi şekilde gerçekleştiğini vurguladı.
Venezuela’da askeri helikopter düştü: Ölü ve yaralılar var Venezuela’da askeri helikopter düştü: Ölü ve yaralılar var Venezuela’da askeri helikopter boş araziye düştü. Feci kaza sonrası 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.