ABD’nin California eyaletinde yer alan Huntington Beach ilçesinde bulunan Bella Terra Alışveriş Merkezindeki Princess Bride Diamonds, maskeli 4 hırsız tarafından soyulmaya çalıştı.

Soygunculardan biri elindeki çekiçle mücevher ve altınların bulunduğu cam tezgahı kırarken, kuyumcuda bulunan müşteri büyük panik yaşadı. Biri kuyumcu çalışanı, 2’si mağaza sahibi olmak üzere 3 kişi ise, hiç düşünmeden soygunculara saldırarak, soygunu engelledi.

Mağazadaki güvenlik kamerası tarafından anbean kayıt altına alınan başarısız soygun girişimine ait görüntülerde, ailesi mağazanın sahibi olan Dallas Baca’nın soyguncuları yumruk darbeleri ile kapıya kadar püskürttüğü ve kuyumcu çalışanı olan kadının ise yere düşen soyguncuyu defalarca tekmelediği görüldü.

Soygunculara elindeki tabure ile müdahale eden ve Baca’nın kardeşi olan Sarah Baca yerel basına verdiği demeçte, kuyumcunun aile işleri olduğunu ifade ederek, "Bu bizim korumak istediğimiz aile işimiz. Bizim olanı koruma konusunda çok güçlü hissediyoruz” dedi.

Soyguncuların, Dallas Baca'nın kafasına çekiçle vurduğu belirtilirken, hafif şekilde yaralandığı ifade edildi. Soygunda yaklaşık 7 bin 700 dolarlık malın çalındığı bildirildi. Soyguncuların henüz polis tarafından yakalanmadığı aktarıldı.

 

Pes dedirten soygun! Yan dükkanın duvarını kırıp kuyumcuya girdi, 900 bin liralık altın çaldı Pes dedirten soygun! Yan dükkanın duvarını kırıp kuyumcuya girdi, 900 bin liralık altın çaldı Bir hırsız, eski bir dükkana girerek duvarı delip yandaki kuyumcuya girdi. Ulaştığı kuyumcudan çok sayıda altın çalan hırsız, iş yeri sahibini 900 bin liralık zarara soktu.
Kağıthane'de 2 dakikada 1 milyon liralık soygun Kağıthane'de 2 dakikada 1 milyon liralık soygun İstanbul Kağıthane'de maskeli 4 hırsız, bir kuyumcaya otomatik silahlarla girerek yaklaşık 2 dakika içinde 1 milyonluk liralık ziynet eşyası çalarak kayıplara karıştı.