Finlandiya ile birlikte NATO'ya girmek için Türkiye'yi ikna etmeye çalışan İsveç'te yine skandal bir görüntüye imza atıldı. Türk yetkililerince güvenlik endişelerininin sık sık dile getirilmesine yönelik bu anlamda adım atacaklarını söyleyen İsveç hükümetinin ifadelerine karşın, ülkede PKK propagandası devam ediyor. Öyle ki Göteborg kentinde Götaplatsen Meydanı'nda toplanan bir grup terör örgütü yandaşı, İsveç'in Türkiye'ye silah ambargosu uygulaması talebiyle gösteri düzenledi.

ÖCALAN POSTERİ AÇILDI

Gösteride terör örgütü PKK/YPG'yi simgeleyen paçavralar taşınırken, terör örgütü elebaşı Öcalan'ın posterleri açıldı. Şehir merkezinde yürüyüş yapan terör örgütü yandaşlarının eylemi 2 saat sürdü.

Bir toplantıdan dönen Farklı Renkler Partisi (Nyans) Genel Başkanı Mikail Yüksel, şahit olduğu eylemi görüntüleyerek tepki gösterdi. Yüksel, yaptığı açıklamada, İsveç hükümeti Türkiye ile masada pazarlık yaparken, terör örgütü yandaşlarının burada rahat bir şekilde gösteri yapabildiğine işaret ederek, "İsveç hükümeti PKK'yı terör örgütü kabul ettiğini söylüyor, fakat iki yüzlü bir politika uyguluyor." dedi.

Yüksel, İsveçli bir politikacı olarak polis gözetiminde yapılan eylemi kınadığını belirtti.

Yine İsveç yine PKK' skandalı! Teröristbaşı Öcalan'ın fotoğrafı yansıtıldı Yine İsveç yine PKK' skandalı! Teröristbaşı Öcalan'ın fotoğrafı yansıtıldı Türkiye'nin terör destekleri sebebiyle NATO üyeliğine karşı çıktığı İsveç'te yine bir skandal yaşandı. Stockholm'de belediye binasına ve kentin sembol yapılarından Avicii Arena'ya projeksiyonlarla örgüt paçavrası ve teröristbaşı Öcalan fotoğrafları yansıtıldı.

İsveç hükümetine YPG/PKK destekçisi milletvekilinden şantaj İsveç hükümetine YPG/PKK destekçisi milletvekilinden şantaj Terör örgütü YPG/PKK destekçisi bağımsız Milletvekili Amineh Kakabaveh, gelecek hafta yapılacak bütçe görüşmelerinde hükümetin aleyhinde oy kullanacağı şantajında bulundu.

İsveç Başbakanını kızdıran önerge, istifa resti çekti! İsveç Başbakanını kızdıran önerge, istifa resti çekti! Adalet ve İçişleri Bakanı hakkındaki gensoruya sinirlenen İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, gensorunun kabulü halinde istifa edeceğini duyurdu.

Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’dan 33 teröristin iadesini istedik Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’dan 33 teröristin iadesini istedik Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “İsveç’ten ve Finlandiya’dan 33 teröristin iadesini istedik” dedi.

AK Parti'den İsveç ve Finlandiya mesajı: NATO'yu güçlendirecek bir yanları yok AK Parti'den İsveç ve Finlandiya mesajı: NATO'yu güçlendirecek bir yanları yok MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç ve NATO'nun üyelik sürecine dair, "Bizim savaştığımız terör örgütlerine para ve silah yardımı yapan ülkeler NATO'ya başvuruyor. Onların bu haliyle NATO'yu güçlendirecek bir yanı yok"

İsveç'te NATO korkusu: Türkiye'ye silah satabiliriz İsveç'te NATO korkusu: Türkiye'ye silah satabiliriz İsveç Devlet Silah İhracat Kontrol Dairesi (ISP) Başkanı Karl Evertsson, Türkiye'ye silah satabileceklerini söyledi.