Çoğu kez telefon, çanta ve yemek kaçırma olaylarıyla gündeme gelen maymunların bu kez yaptığı kaçırma olayı bir bebeği canından etti. Doğu Afrika ülkesi Tanzanya’da Ulusal basındaki habere göre, ülkenin batısındaki Kigoma bölgesinde 18 Haziran'da köydeki eve giren maymunlar, annesi tarafından emzirilen bebeği kaçırdı.

Gombe Ulusal Parkı sınırındaki yerleşim bölgesinde yaşanan olayda, köylüler tarafından maymunların elinden kurtarılan bebeğin hastaneye kaldırıldığı ancak müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği açıklandı.

KURTARMAYA ÇALIŞANLARA SALDIRDI

Öte yandan bebeğin kaçırılmasını önlemeye çalışan köylülerin de maymunlar tarafından saldırıya uğradığı kaydedildi. Tanzanya'nın yüzde 30'undan fazlası ulusal parklardan oluşuyor.

Maymun çiçeği virüsü yayılmaya devam ediyor! Komşuya da sıçradı: Gürcistan’da ilk vaka Maymun çiçeği virüsü yayılmaya devam ediyor! Komşuya da sıçradı: Gürcistan’da ilk vaka Son haftalarda dünyada yayılmayı sürdüren maymun çiçeği virüsü, Türkiye'nin sınır komşusu Gürcistan'da görüldü. Ülkede ilk maymun çiçeği vakasına rastlandığı bildirildi.

Maymun çiçeği virüsünün adı değişiyor! Gerekçesi belli oldu Maymun çiçeği virüsünün adı değişiyor! Gerekçesi belli oldu Son günlerde birçok ülkede görülen ve beraberinde endişeleri de getiren maymun çiçeği virüsü ile ilgili dikkat çeken bir adım atılıyor. Bilim insanlarından oluşan bir grup mevcut ismin ‘ayrımcı’ ve ‘damgalayıcı’ olduğu gerekçesiyle maymun çiçeği virüsünün adının değişmesini talep etti. Talebi kabul eden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), virüse yeni bir isim arayışında.

Venezuela'da ilk maymun çiçeği virüsü vakası tespit edildi Venezuela'da ilk maymun çiçeği virüsü vakası tespit edildi Son haftalarda dünyada yayılmayı sürdüren maymun çiçeği virüsünün Güney Amerika ülkesi Venezuela'da da görüldü. Ülkede ilk maymun çiçeği vakasının tespit edildiği bildirildi.