Rus komedyen ikilisi Vovan ve Lexus, yeni şakalarında Ukrayna’ya yardım çalışmalarında bulunan Harry Potter yazarı J.K. Rowling’i hedef alarak bir şakaya imza attılar. Indiewire’da yer alan habere göre,  Rus komedyen ikili Vovan ve Lexus’un yeni hedefi Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling oldu.

Rowling’e Ukrayna’daki yardım çalışmalarını konuşmak,  çocuklara ve ailelere destek olma planlarını gündeme getirmek amacıyla Zelenski’nin ofisi adına ulaşan komedyenler 12 dakikalık videoda Zelenski taklidi yaptı.

Ünlü yazara Harry Potter’ın karakterinin alnındaki ‘Z’ harfini Rusların Ukrayna saldırısı sırasında askeri araçlarına koyduklarını dile getiren Rus komedyen, yazardan sembolü değiştirmesini istedi. ‘Z’ işaretinin yıldırım işareti olduğunu belirten J. K. Rowling, tüm samimiyetiyle yapabileceği bir şeyler varsa deneyebileceğini söyledi.

Komedyen, seride kullanılan ‘Avada Kedavra’ ifadesinin füzelere yazılacağını belirtti. Bu ifade Harry Potter serisinde öldürme büyüsü olarak kullanılıyordu.
Rus komedyen, “Taburdaki askerlere Harry Potter okuyoruz ama melezler hakkındaki kısımları atlıyoruz. Askerler milliyetçidir ve bu tür insanları sevmezler” ifadelerini kullandı.
İkili, yazarın topladığı paranın silah ve füze almak için kullanılacağını belirtti. Rowling şakayı "tatsız" olarak nitelendirdi.

Komedyenler daha önce şarkıcı Elton John, Prens Harry, şarkıcı Billie Eilish ve ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris gibi isimlere şaka yapmıştı.

Harry Potter hayranlarına müjde! Hogwarts Legacy'den ilk video geldi Harry Potter hayranlarına müjde! Hogwarts Legacy'den ilk video geldi Harry Potter hayranları başta olmak üzere pek çok oyun tutkunun merakla beklediği Hogwarts Legacy'in ilk oynanış videosu yayınlandı. Hogwarts Legacy'de her oyuncu kendi büyücülük hikayesini gerçekleştirecek.
Harry Potter'ın yıldızı Emma Watson'dan Filistin paylaşımı Harry Potter'ın yıldızı Emma Watson'dan Filistin paylaşımı Harry Potter serisinde Hermoine Granger rolüyle akıllara kazınan Emma Watson, sosyal medya hesabından Filistin mücadelesini destekleyen bir paylaşım yaptı. Paylaşıma Müslüman coğrafyalardan çok sayıda beğeni gelirken İsrail kanadınan eleştiriler yükseldi.
Harry Potter 20. yılı özel şovunda büyük hata! Hayranların gözünden kaçmadı Harry Potter 20. yılı özel şovunda büyük hata! Hayranların gözünden kaçmadı Harry Potter film serisinin ilk filminin vizyona girişinin 20'nci yılını kutlamak için hazırlanan 'Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts' adlı yapımda Emma Watson yerine ABD'li oyuncu Emma Roberts'ın çocukluk fotoğrafının kullanıldığı ortaya çıktı.