Komşu ülke İran İran'ın yarı resmi Fars Haber Ajansına göre, merkez üssü Hürmüzgan eyaletine bağlı Bender Hemir ve Bender Lenge şehirleri çevresi olan 6,1 büyüklükteki deprem, yerel saatle 02.02'de kaydedildi. Depremde ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybetti, 44 kişi ise yaralandı.

Hürmüzgan Kızılay Cemiyeti Genel Müdürü Mühendis Muhtar Silahşor 300'den fazla haneye sahip Sayehuş köyünün depremin merkezi olduğunu ve en fazla hasarın bu bölgede görüldüğünü kaydetti. Sayehuş haricinde Konh, Dejgan ve Çah Ahmed bölgelerinde de ciddi hasarlar olduğu aktarıldı.

DEPREMLER ARDI ARDINA GELDİ

Depremin yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtildi. İlk depremden sonra ikisi birer dakika arayla 6,1 ve 6,3 büyüklüğünde olmak üzere 15 artçı sarsıntı meydana geldiği aktarıldı. Deprem Hürmüzgan eyaletinin yönetim merkezi Bender Abbas şehrinde de hissedildi, halk sokağa döküldü.

​​​​​​​Fars Haber Ajansı ayrıca, güvenliğin sağlanması için Hürmüzgan'ın depremden etkilenen bölgelerine Devrim Muhafızları ve ona bağlı Besic kuvvetlerinin gönderildiğini aktardı.

İran'da 6,1 büyüklüğünde deprem İran'da 6,1 büyüklüğünde deprem İran'ın güneyindeki Hürmüzgan eyaletinde 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Malatya'da korkutan deprem Malatya'da korkutan deprem Son deprem haberi Malatya'nın Hekimhan ilçesinden geldi. Korkutan depremin büyüklüğü 4.5 olarak kaydedildi, AFAD'dan açıklama var. İşte son gelişmeler..

Afganistan yine sallandı: Feyzabad' da 4,3 büyüklüğünde deprem Afganistan yine sallandı: Feyzabad' da 4,3 büyüklüğünde deprem Afganistan'ın kuzeydoğusundaki Badahşan vilayetinin merkezi Feyzabad şehrinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.