Mısır'ın Kızıldeniz kıyısındaki tatil kenti ve turizm merkezi Hurgada'da korku dolu anlar yaşandı.

Avusturyalı bir kadın, Sahl Hasheesh beldesi açıklarında yüzdüğü sırada köpek balığının saldırısına uğradı.

Olay yerine ambulans çağrılırken, uzun süre hayvandan kurtulmaya çalışan kadın kolundan ve bacağından yaralandı.

Bir süre sonra kıyıya dönmeyi başaran kadın ambulansa alındı. Ancak kadının kalbinin durduğu, sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybettiği belirtildi.

 SAHİL ŞERİDİ KAPATILDI

Yetkililer yaşanan olay üzerine bölgeyi üç gün boyunca kapatarak dalış, şnorkelli yüzme, rüzgar sörfü ve uçurtma dahil tüm deniz faaliyetlerinin yasaklandığını ve balıkçı teknelerinin de Hurgada açıklarında durmasına izin verilmediğini duyurdu.

Bölgede, 2020 yılında Ukraynalı bir çocuk köpekbalığı saldırısında kolundan yaralanmış, Mısırlı bir tur rehberi de bir bacağını kaybetmişti.

 

Balinayla beslenen köpek balığı: Bir dişi insan eli büyüklüğünde Balinayla beslenen köpek balığı: Bir dişi insan eli büyüklüğünde Bilim insanları, Peru’nun güney sahillerinde bulunan 7 milyon yıllık fosilleşmiş kafatasları üzerinde yaptıkları incelemede ikonik deniz canavarına dair yeni bilgilere ulaştı.

Tam 100 yaşında! Karaya vuran köpek balığının gizemi çözüldü Tam 100 yaşında! Karaya vuran köpek balığının gizemi çözüldü Geçtiğimiz aylarda İngiltere’de kıyıya vuran ilginç köpek balığının otopsisi yapıldı. Uzmanlar, yapılan otopsi sonucunda köpek balığının 100 yaşında olduğunu ama hala bir yavru köpekbalığı olduğunu tespit etti. Bunun nedeni hakkında çalışmalar başlayan uzmanlar, köpek balığının menenjit nedeniyle gelişiminin durduğu öğrendi. Yapılan araştırmalar sonucu bilim adamları balık hakkında, “Dünya üzerinde böyle bir şey yok, o çok özel bir balık" ifadelerini kullandı.