İsveç’in terör örgütü PKK/YPG’ye olan propagandası bir kez daha gündem oldu. İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, Twitter hesabından açıklamalar yaptı.

DIŞİŞLERİ BAKANI TEPKİ GÖSTERDİ

Linde Adalet ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson'u da etkileyerek, ''Bu kesinlikle kabul edilemez, PKK, 1984 yılında Olof Palme hükümeti tarafından terörist örgüt ilan edilen ve birçok masumun canına kıyarak vicdanları yaralayan bir örgüttür. Sol parti PKK eylemini derhal bırakmalıdır.''ifadelerini kullandı.

Aynı ifadeleri Twitter hesabından Adalet ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson da kullanarak Sol Parti'yi uyardı. İsveç'in Gotland Adası'nda 'Almedalen Politika Forumunda Sol Parti milletvekilleri Daniel Riazat, Momodou Malcolm Jallow ve Lorena Delgado Varas, terör örgütü PKK'yı simgeleyen paçavralarını açarak, PKK'nın terör örgütü olmadığını yönünde propaganda yapmıştı.

Öte yandan, YPG/PKK destekçisi Sol Parti Milletvekili Daniel Riazat, haziranda terör örgütü FETÖ destekçilerinden Enes Kanter'e İsveç Meclisi'ni gezdirerek ve İsveç'in NATO üyeliğine başvurmaması için kulis yapmıştı.

İsveç ve Finlandiya NATO için imzayı attı İsveç ve Finlandiya NATO için imzayı attı İttifak’a katılmak için Brüksel’de ilk imzaları atan İsveç ve Finlandiya dışişleri bakanları “Katılım için Türkiye’nin rızasını alacağız” dedi.
Terör destekçisi milletvekilinden İsveç Dışişleri Bakanı hakkında suç duyurusu Terör destekçisi milletvekilinden İsveç Dışişleri Bakanı hakkında suç duyurusu Terör örgütü YPG/PKK destekçisi İsveç bağımsız milletvekili Amineh Kakabaveh, Finlandiya ve Türkiye ile ortak memorandum nedeniyle İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde hakkında suç duyurusunda bulundu.