İngiltere'de bir araştırma böcekleri öldürmeden önce bir daha düşünülmesi gerektiğini  ortaya koyuyor. Sinekler haşere olarak kabul edilir ama İngiltere’de yapılan bir araştırma, onları öldürmeden önce bir daha düşünülmesi gerektiğini  ortaya koyuyor.

Londra’da Queen Mary Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, böceklerin de ağrıyı hissettiklerini tespit ettiler. Bunun büyük ihtimalle onların da insanların merkezi sinir sisteminde olduğu gibi nosisepsiyon denilen ağrı hissetme yeteneğine sahip olmalarından kaynaklandığı kaydedildi.

Araştırmacılar, bulgularına dayanarak, böceklerin de hayvan haklarının korunması çalışmalarına dahil edilmesi gerektiğini söylediler. Araştırma raporunda, “Böcek çiftçiliği ve araştırma gibi potansiyel olarak zarar verici ortamlarda böceklere etik koruma sağlamamız gerekip gerekmediğini netleştirmek için ağrı ve böcekler hakkında daha fazla araştırma yapılması gerekir” denildi. Küresel nüfus 2050 yılına kadar 10 milyara ulaşma yolundayken, Birleşmiş Milletler gıda için toplu olarak böcek üretilmesini tavsiye etmişti. Bu tür faaliyetler böceklerin acılarını artıracak.

Birleşmiş Milletler gözlemcisinden korkutan açıklama: Çernobil radyasyonu normal değil Birleşmiş Milletler gözlemcisinden korkutan açıklama: Çernobil radyasyonu normal değil Birleşmiş Milletler Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA), Ukrayna'da bulunan Çernobil nükleer felaket bölgesindeki radyasyon seviyesinin Rus kuvvetlerinin kontrolüne girmesinden bu yana arttığını söyledi. Şu anda nükleer santralin kontrolü Ukrayna’da olsa da sızıntı devam ediyor.
Galatasaray Birleşmiş Milletler gibi! 14 ülkeden isim var Galatasaray Birleşmiş Milletler gibi! 14 ülkeden isim var Florya’da ortak dil İngilizce ile birlikte 12 farklı dil kullanılıyor, İspanyol Torrent’in sözlerini zaman zaman oyuncular birbirine aktarıyor…