Galler Prensi Charles'ın kurduğu Galler Prensi Yardım Fonu'na 2013 yılında 1,2 milyon dolar bağış yapıldığı iddia edildi. The Sunday Times'ın haberine göre, bu para 2011'de ABD güçlerince öldürülen Usame bin Ladin'in üvey kardeşleri Bekir bin Ladin ve Şefik bin Ladin tarafından gönderildi. Prens Charles'ı danışmanları ise kabul etmemesi yönünde uyardı fakat Galler Prensi Charles'ın resmi konutu Clarence House'dan yapılan açıklamada, bağışın yapıldığı doğrulandı. Açıklamada, bağışın kabulü kararının prens tarafından değil yardım kuruluşunun yetkilileri tarafından kapsamlı incelemeler yapılarak alındığı belirtildi.

11 EYLÜL SALDIRILARI SONRASINDA AKŞAM YEMEĞİ YEDİLER

Galler Prensi Yardım Fonu 1979'da Galler Prensi Charles tarafından kurulmuştu. Veliaht Prens Charles, haziranda da Eski Katar Başbakanı Hamad bin Casim Al Sani'den içinde 3 milyon dolar nakit para bulunan çantaları kabul ettiği iddiasıyla gündeme gelmişti. Prens Charles ve Bekir bin Ladin'in 2001'de ABD'deki 11 Eylül saldırılarından sadece 2 hafta sonra akşam yemeği yediği ortaya çıkmıştı. St James Sarayı'ndan yapılan açıklamada yemeğin, başkanlığını Prens Charles'ın yaptığı Oxford'daki İslami Araştırmalar Merkezi'ne destek sağlamak üzere aylar öncesinden planlandığı belirtilmişti.

YILLAR ÖNCE REDDETMİŞLERDİ

Açıklamada, "Prens Charles Suudi Arabistanlı iş adamı Bakr bin Ladin ile buluşmuş ve İslami inanışın ilkelerini de kapsayan bir sohbet yapmıştır. Bu sohbette bin Ladin, ailesinin Usame Bin Ladin'i yıllar önce reddettiğini bildirmiştir." ifadesi kullanılmıştı.

11 EYLÜL SALDIRISI

11 Eylül 2001'de New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'ne (İkiz Kuleler) ve ABD Savunma Bakanlığına (Pentagon) terör saldırıları düzenlenmişti. Olaylarda, 19 saldırgan hariç New York, Washington ve Pennsylvania'da toplam 2 bin 977 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıları El Kaide örgütünün elebaşı Usame bin Ladin üstlenmişti.

Trump'tan 11 Eylül açıklaması: Üzerine gidilmedi Trump'tan 11 Eylül açıklaması: Üzerine gidilmedi Eski ABD Başkanı Donald Trump, New Jersey'deki golf kulübünde 11 Eylül saldırısı kurbanlarının ailelerine yönelik soruya cevap verdi. Trump soruşturmanın sonuna kadar gitmediğini ifade etti.