Pakistan ordusundan yapılan açıklamaya göre, Belucistan eyaletindeki sel sebebiyle başlatılan yardım faaliyetlerini incelemek için bir grup askeri personel, helikopterle bölgeye ziyaret gerçekleştirdi.

Yapılan incelemenin ardından aralarında Korgeneral Sarfaraz Ali'nin de bulunduğu 6 askeri taşıyan helikopter Karaçi'ye doğru hareket etti.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Ordu, Belucistan'dan ayrılmasının ardından 6 saat geçmesine rağmen helikopterden haber alınamaması üzerine, arama kurtarma çalışması başlattı. 

Genel Müfettiş Yardımcısı Khuzdar Pervez Imrani yaptığı açıklamada, yerel polis ekiplerinin arama-kurtarma operasyonuna destek verdiğini belirterek, bölgenin dağlık olduğunu aktardı. Arazinin zorluğuna rağmen polis ekiplerinin arama çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Imrani, son 5 saattir ortak arama-kurtarma operasyonunun sürdüğünü açıkladı.

BAŞBAKAN ŞEHBAZ ŞERİF: ENDİŞE VERİCİ

Helikopterin kaybolmasından duyduğu endişeyi dile getiren Başbakan Şehbaz Şerif ise, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kara Havacılık helikopterinin Belucistan'da kaybolması endişe verici. Bütün millet, bu vatan evlatlarının emniyeti ve geri dönüşü için yüce Allah'a dua ediyor” dedi.

EN SON GÜN BATIMINDAN ÖNCE GÖRÜLDÜ

Öte yandan görgü tanıkları, helikopterin alçaktan uçarken görüldüğünü ve ardından kaybolduğunu ifade ederek, helikopteri gün batımından dakikalar önce gördüklerini aktardı.

 

Pakistan’daki selde 111 kişi öldü Pakistan’daki selde 111 kişi öldü Pakistan’ın Belucistan eyaletinde Muson yağmurlarının yol açtığı sel felaketinde 111 kişi hayatını kaybetti. 6 bin 77 evin tamamen yıkıldığını ve 10 binden fazla evin ise hasar gördüğünü açıkladı.

Pakistan'da kriz tırmanıyor: Devlet varlıkları acil satılacak Pakistan'da kriz tırmanıyor: Devlet varlıkları acil satılacak Pakistan ekonomik olarak zor dönemden geçiyor. Ülkede Bakanlar Kurulu, 4 milyar dolarlık finansal açığın kapatılması için devlet varlıklarının yabancı ülkelere acil satılmasına ve bu süreçteki tüm prosedürlerin kaldırılmasına ilişkin kararı onayladı.