İtalya'nın başkenti Roma'daki film stüdyoları Cinecitta'nın bir kısmında yangın çıktı.  "Rönesans Floransası" ve "Assisi" setlerinin kullanılmaz hale gelmesine sebep olan yangının neden çıktığı henüz bilnmiyor.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Roma'daki ünlü film stüdyosu Cinecitta'da öğleden sonra, henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangında "Rönesans Floransası" ve "Assisi" setleri kullanılamaz hale gelirken, "Biri Bizi Gözetliyor" gibi bazı bilindik televizyon yapımlarının da çekildiği stüdyoların bir kısmında hasar oluştu.
İtfaiye ekipleri, yangını akşam saatlerinde kontrol altına aldı.

Yangında yaralanan olmazken, duman şehrin farklı kesimlerinden görüldü. Basında yer alan haberlerde, Roma ve çevresinde bu yıl çıkan yangın sayılarında önemli ölçüde artış olduğu belirtildi.

Başkentte bu kadar sık yangın çıkmasının sebepleri arasında aşırı sıcakların yanı sıra bazı mafya oluşumlarının ormanlık arazileri kundakladığı şüphesi de yer alıyor. Bazı yangınlara ilişkin adli makamların soruşturmaları sürüyor.

Moskova'da 16 katlı binada yangın: 8 ölü, 4 yaralı Moskova'da 16 katlı binada yangın: 8 ölü, 4 yaralı Rusya'nın başkenti Moskova'daki 16 katlı bir binanın ilk katında çıkan yangında 8 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi yaralandı. Moskova acil durum yetkilisi Andrey Rumyantsev, geçtiğimiz ay hostel sahibinin müfettişler tarafından birden fazla güvenlik ihlali konusunda uyarıldığını kaydeden Rumyantsev, hostelle ilgili soruşturma başlatıldığını aktardı.

Yunanistan’daki yangın Edirne sınırına dayandı: Dumanlar gökyüzünü kapladı Yunanistan’daki yangın Edirne sınırına dayandı: Dumanlar gökyüzünü kapladı Yunanistan 5 gündür yangınlarla boğuşuyor. Son 24 saatte 53 farlı noktada yangın çıkan komşuda alevler Edirne’ye kadar sıçradı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen alevler Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı sınır köylerinden görülebiliyor.