Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Ukrayna'dan İrlanda'ya gidecek olan ve 33 bin ton mısır taşıyan Panama bayraklı NAVISTAR isimli gemi Odessa Limanı'ndan hareket etti. Gemi İstanbul'un kuzeyinde Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından denetime tabi tutulacak.

13 bin ton mısır taşıyan ikinci gemi de Ukrayna’dan İngiltere’ye gitmek üzere Çernomorsk Limanı’ndan hareket etti. Malta bayraklı ROJEN isimli geminin seyri de Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından an be an takip ediliyor.

Ukrayna’nın Çernomorsk Limanı’nda bekleyen POLARNET isimli Türk bayraklı gemi de Karasu’ya gelmek üzere hareket etti. 12 bin ton mısır taşıyan gemi Karasu’ya varmadan önce İstanbul’un kuzeyinde Müşterek Denetleme Timi tarafından denetime tabi tutulacak." denildi.

DENETİM TAMAMLANDI

Milli Savunma Bakanlığı Ukrayna’nın Çernomorsk Limanı’ndan tahıl alacak olan Barbados bandıralı FULMAR S isimli boş geminin Müşterek Koordinasyon Merkezi timi tarafından denetimin tamamlandığını açıkladı

Bakan Akar duyurdu: 3 tahıl gemisi daha yola çıkıyor Bakan Akar duyurdu: 3 tahıl gemisi daha yola çıkıyor Milli Savunma Bakanı Akar, "Müşterek Koordinasyon Merkezinin yoğun çalışmasıyla yarın Ukrayna limanlarından 3 geminin tahıl sevkiyatı kapsamında seyre başlaması planlanıyor" dedi.

Çavuşoğlu ile ABD’li mevkidaşı ile görüştü: Gündem tahıl anlaşması ve Dağlık Karabağ Çavuşoğlu ile ABD’li mevkidaşı ile görüştü: Gündem tahıl anlaşması ve Dağlık Karabağ Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Ukrayna tahılının ihracatının devamını ve Dağlık Karabağ sorununu ele aldı.