Filistin haber ajansı WAFA'da yer alan habere göre, Filistin'in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, Filistin'in "İsrail saldırılarının durdurulması ve kınanması, Filistinlilere uluslararası koruma sağlanması" yönündeki talebine olumlu dönüş yapılması için BMGK üyeleriyle iletişim kurulduğunu aktardı.

Söz konusu talebin BMGK geçici üyesi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) aracılığı ile gerçekleştirildiğini kaydeden Mansur, çok sayıda BMGK üyesinin bu talebe olumlu geri dönüş yaptığını söyledi.

Mansur, talebi değerlendirmek ve İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını görüşmek üzere BMGK'nın pazartesi öğleden sonra kapalı bir oturum gerçekleştirmesine karar verildiğini duyurdu.

İSRAİL'İN GAZZE ŞERİDİ'NE YÖNELİK SALDIRILARI DEVAM EDİYOR

İsrail ordusu, İslami Cihad'a ait noktaları hedef alacağı gerekçesiyle dün abluka altındaki Gazze Şeridi'ne başlattığı saldırıya bugün de devam ettiğini duyurmuştu.

Filistin Sağlık Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında aralarında 5 yaşındaki bir çocuk ve iki kadının da bulunduğu 15 Filistinlinin öldüğünü, 125 sivilin yaralandığını belirtmişti.

Katil İsrail yine çocukları hedef aldı: Batı Şeria'da 16 yaşındaki Filistinli öldürüldü Katil İsrail yine çocukları hedef aldı: Batı Şeria'da 16 yaşındaki Filistinli öldürüldü İşgalci İsrail askerleri, İşgal altındaki Batı Şeria'da Ramallah kentinin doğusundaki Mugayyir beldesinde düzenlenen gösteriye müdahale ettiği esnada 16 yaşındaki Filistinli Emced Neşer Ebu Alya'yı göğsünden vurarak öldürdü.

İsrail ordusu Filistinli tutuklunun evini havaya uçurdu İsrail ordusu Filistinli tutuklunun evini havaya uçurdu İsrail güçleri, Filistin'in Batı Şeria bölgesinde Filistinli tutuklunun evini havaya uçurdu. Filistin kaynakları, İsrail güçlerinin bugün Batı Şeria'nın kuzeyindeki Salfit kentinde Filistinli tutuklu Yehya Miri'nin evini havaya uçurduğunu duyurdu.