İstanbul'da 9 Ocak'ta (yarın) okullar tatil mi, 9 Ocak İstanbul kar tatili mi, Yarın okullar tatil mi İstanbul soruları günün en çok merak edilenlerinden oluyor. Meteoroloji'nin son dakika uyarılarına göre, İstanbul'da kar yağışı ve soğuk hava aralıklara devam edecek.. Bazı ilçelerde ise kar yağışına fırtınanın eşlik edeceği belirtildi. Bu haberlerin ardından İstanbul'da okullar tatil edilecek mi merak ediliyor. İstanbul'da okullar tatil edildi mi? 9 Ocak kar tatili mi? Öğrencilerin ve velilerin gözü İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya çevrildi. İstanbul'da okullar yarın tatil mi merak ediliyor.

Şu an için İstanbul Valiliğinden kar tatili açıklaması gelmedi. Geldiği takdirde haberimiz üzerinden güncellemeleri takip edebilirsiniz.

9 OCAK 2019 HANGİ İLLERDE KAR TATİLİ İLAN EDİLDİ? SIRALİ LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

METEOROLOJİ'DEN MARMARA'DA KAR YAĞIŞI AÇIKLAMASI

Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, parçalı çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgenin doğusu (Kocaeli, Sakarya ve Yalova) ile İstanbul'da, aralıklı kar yağışı bekleniyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyredeceği bölgede, rüzgar kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek.

Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, vatandaşların yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.