Fotoğraf ve video paylaşımında en popüler uygulama olan Instagram'a girilemiyor. Instagram bağımlıları Instagram çöktü mü? Instagram neden açılmıyor? Intagram neden yenilenmiyor? sorularına cevap arıyor. Girmek isteyen herkes akış yenilemiyor ekranı ile yüz yüze geliyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

Instagram'a rişim sorunu yaşanıyor

Bugün öğle saatlerinden itibaren WhatsApp, Instagram ve Facebook'ta sorun yaşanıyor. Uygulamalara erişim sağlayamayan kullanıcılar, ileti gönderemiyor ve alamıyor. Konuyla ilgili an itibariyle resmi bir açıklama yapılmış değil. 

INSTAGRAM NEDİR?

Instagram ne demek: Digital dünyadan önce teknoloji dünyası “instant” yani anında fotoğraf çeken makinelerle övünüyordu. İnstagram’ın adının ikinci bölümü olan gram ise bizdeki karşılığı Telgraf olan Telegram’dan geliyor. Telgraf da bir gönderme şekliydi. “Instant Telegram” kelimesine baktığımızda anında (foto) gönderme anlamına geliyor. Insta-gram adı işte böyle doğdu.

Instagram akıllı telefonlarda kullanılan bir fotoğraf ve video paylaşım uygulaması. Bu uygulamayı bu kadar cazip kılan ise çektiğiniz sıradan fotoğrafların üzerinde pratik bir şekilde çeşitli filtrelerler kullanarak, şahane görünüme sahip fotoğraflar elde edebilmeniz.

Çektiğiniz basit bir fotoğraf, uygulanan hazır onlarca farklı efektten biri ile göz kamaştırıcı olabiliyor. Bunun oluşturduğu tatmin kısa sürede Instagram kullanıcılarının gönlünü fethetti. Çekilen fotoğrafların sosyal medyada göre diğer kullanıcıları instagram’a üye olmak için kolları sıvadı.

INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Dünyada ve Türkiye kullanıcılar merak içinde bekliyor. Ancak henüz resmi açıklama yok.